طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی فروشگاه

طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی فروشگاه

طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت فروشگاهی سرآغاز تجارت الکترونیک می باشد . با طراحی فروشگاه اینترنتی می توان به ارائه و فروش محصولات در اینترنت پرداخت .

همچنین با ساخت و طراحی سایت فروش آنلاین ، فروش آنلاین در هر موقعیت مکانی و زمانی ، به تجارت الکترونیک یک موقعیت ویژه داده است . با توجه به رشد روز افزون خرید محصولات به صورت اینترنتی و رشد و تجهیز فروشگاه های اینترنتی ضرورت ایجاد و طراحی فروشگاه اینترنتی بیش از پیش احساس می شود. به طوری که بسیاری از صاحبان کارخانجات و واحد های تولیدی در کنار طراحی سایت شرکتی خود به دنبال طراحی سایت فروشگاهی با آخرین و به روزترین فناوری ها هستند.

فروش محصولات در اینترنت و امکان درخواست سفارش توسط مشتری در هر زمان و مکان، تجارت الکترونیک را یک فرآیند ساده و همه گیر کرده است. و با الکترونیکی کردن تجارت، می توان به دامنه گسترده تری از مشتریان دست یافت و تجارت موفق تری را رقم زد.

این امر با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی استاندارد و پایدار همگام با معیارهای جهانی، گرافیک زیبا و جذاب، مراحل خرید آسان به دور از پیچیدگی و ارتباط دوستانه سایت با مشتری محقق می شود. که مستلزم قدرت مناسب سایت فروشگاهی طراحی شده در بازاریابی اینترنتی و موتورهای جستجو می باشد.

طراحی فروشگاه اینترنتی در تجارت الکترونیک

در واقع با الکترونیکی کردن تجارت می توان به دامنه بزرگتری از مشتریان دست یافت و تجارت اینترنتی موفق تری را رقم زد.

موفقت در تجارت الکترونیک ، با طراحی سایت فروشگاهی استاندارد و پایدار همراه با معیارهای جهانی ، گرافیک زیبا و جذاب ، مراحل خرید آسان در فروشگاه اینترنتی ، ارتباط دوستانه فروشگاه اینترنتی با مشتری را محقق می سازد. که مستلزم قدرت مناسب در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به همراه بازاریابی اینترنتی و سئو موتورهای جستجو می باشد.

برای سایت فروشگاهی لزومی به داشتن یک مکان و هزینه هاای نگهداری مکان فیزیکی را ندارد . همچنین دارا بودن سایت فروشگاهی الزامی بر تاجر بودن و یا داشتن یک شرکت تولیدی نمی باشد . در واقع با طراحی سایت فروشگاهی می توان همه کسب و کارها از بزرگ و کوچک را راه اندازی کرد.

تفاوت طراحی فروشگاه اینترنتی با فروشگاه فیزیکی

سرویس های فروشگاه اینترنتی و مدرن ، در مقایسه با فروشگاههای سنتی ، بسیار زیاد و منعطف پذیر هستند و هزینه های بسیار کمتری برای صاحب فروشگاه اینترنتی دارند. ارتباط چهره به چهره ، جای خود را به ارتباط الکترونیکی می دهد و اطلاعات بسیاری راجع به کالای اینترنی و مقایسه آنها در اختیار مشتری می گذارد، و مشتری بدون اتلاف وقت در فروشگاههای فیزیکی و ترافیک و رفت و آمد ، خرید آنلاین خود را انجام می دهد.

طراحی سایت فروشگاهی برای تبلیغ ، معرفی ، عرضه و فروش محصولات و کالاها در اینترنت می باشد ، و بهترین انتخاب برای تجارت آنلاین می باشد.

طراحی ، ثبت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، فرآیندیپیچیده و حساب شده می باتشد که با طی کردن قدم های درست، صاحب سایت فروشگاه اینترنتی ، را به سوی موفقیت ، جذب مشتری و فروش آنلاین بیشتر سوق می دهد.

مراحل ثبت ، طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی آنلاین به هماره استفاده از روش های جدید بازاریابی اینترنتی و جذب مشتری ، صورت می گیرد. همچنین در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای ، استفاده از اصول سئو در موتورهای جستجو بسیار حایز اهمیت می باشد.

نکات طراحی سایت فروشگاهی

طراحی فروشگاه اینترنتی ، شامل نکات مهمی می باشد که با رعایت اصول طراحی سایت ، جهت فروشگاه اینترنتی می تواتن یک فروشگاه آنلاین و جذاب را راه اندازی کرد.

۱- طراحی زیبا جذاب و شیک در طراحی فروشگاه اینترنتی

اولین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی ، زیبایی ، جذابیت و شیک بودن سایت فروشگاهی می باشد که در طراحی سایت فروشگاهی برای جذب مشتری و زمان گشت و گذار بیشتر مشتری در فروشگاه اینترنتی آنلاین بسیار مهم می باشد که منجر به مجاب کردن مشتری به خرید آنلاین از سایت فروشگاه اینترنتی می شود.

۲-طراحی ساده و روان به دور از هر گونه شلوغی در سایت فروشگاهی

دومین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی ، سادگی و روان بودن فروشگاه آنلاین می باشد. پیچیگدی و شلوغی زیاد در فروشگاه اینترنتی ، منجر به دلزدگی و خروج سریع از سایت فروشگاه اینترنتی می شود که موجب از دست دادن مشتری آنلاین و عدم فروش محصولات آنلاین فروشگاه می شود.

۳-بخش بندی منظم در طراحی سایت فروشگاهی و دسته بندی محصولات فروشگاه اینترنتی

سومین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی ، نظم و چینش صحیح بخش های مختلف سایت فروشگاه و محصولات ، در طراحی سایت فروشگاهی می باشد. همچنین دسته بندی و نظم صحیح و روانشناخانه محصولات فروشگاه اینترنتی آنلاین نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

بی نظمی در طراحی سایت فروشگاه ، و چینش نادرست محصولات از نظر روانی ، تاثیر بسیار نامطلوبی بر احساسات مشتری سایت فروشگاه می گذارد. همچنین بی نظمی در دسته بندی محصولات فروشگاه اینترنتی ، باعث سردرگمی کاربر سایت فروشگاه می شود.

بخش بندی طراحی فروشگاه اینترنتی بر اساس نوع هدف فروشگاه اینترنتی و نوع محصول فروشگاه آنلاین متفاوت می باشد. که ما در ققنوس بر اساس مسائل روانشناسی مشتریان ، و رنگ بندی صحیح ، کاربر را به هدف مورد نظر راهنمایی می کنیم.

۴- ایجاد مراحل ساده خرید برای تمام مشتریان در فروشگاه سایت

چهارمین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی ، سادگی در مراحل خرید می باشد. مطمئنا هر چه تعداد مراحل خرید در سایت فروشگاه اینترنتی ، کمتر باشد ، و مشتری را کمتر درگیر مراحل خرید و پر کزدن فرم های اضافی کند، مشتری احساس بهتری به فروشگاه اینترنتی خواهد داشت و حتی به خاطر همین سادگی در مراحل خرید، فروشگاه شما را به دگیر فروشگاههای رقیب که مراحل خرید پیچیده تری دارند ، ترجیح می دهند و به سایت فروشگاهی شما وفادار خواهند ماند.

در طراحی سایت خرید آنلاین و پرداخت ، باید به این نکته توجه کرد که امروزه ، زمان خرید ، جز اصول اولیه طراحی سایت پرداخت آنلاین و فروشگاهی بوده و برای مشتریان بسیار مهم می باشد و راحتی خرید برای تمام مشتریان کم حوصله امروزی ، به خصوص مشتریان تازه وارد ، بسیار حیاتی می باشد.

۵-ارائه بیشترین اطلاعات در کمترین زمان ممکن در طراحی فروشگاه الکترونیکی

پنجمین نکته در طراحی فروشگاه ایترنتی ، ارائه بیشترین اطلاعات در کمترین فضا و کوتاهترین زمان ممکن می باشد . شما فقط چند ثانیه برای جذب مشتری و مجاب کردن او به خرید آنلاین ، بیشتر فرصت ندارید. و با کمک طراحی سایت ، مشتری را تشویق به خرید کنید و تصمیم او را برای خرید آنلاین نهایی کنید. در واقع همه چیز بستگی به عناصر بصری در طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی دارد .

۶-تبلیغ جذاب محصولات فروشگاه الکترونیکی

ششمین نکته در طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات جذاب محصولات در سایت فروشگاهی آنلاین می باشد ، که مشتریات را به سمت محصول هدف راهنمایی می کند. تصاویر زیبا ، رنگ بندی و کادربندی صحیح عناصر ، مکان تبلیغ در سایت فروشگاه ، و همچنین چگونگی نمایش تبلیغ در سایت فروشگاه ، همانند اسلایدر و روش های دیگر ، همگی نکاتی هستند که باید در تبلیغات درونی یک سایت فروشگاه اینترنتی آنلاین باید رعایت کر که جز اصول اولیه تجارت الکترونیک و تجارت آنلاین می باشد.

۷-طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا در طراحی سایت فروشگاهی

طراحی فروشگاه اینترنتی با قابلیت ریسپانسیو و واکنش گرا برای سئو بسیار مهم می باشد.

طراحی سایت فروشگاهی ریسپانسیو برای نمایش سایت فروشگاه ، در تمام دستگاههای کامپیوتر ، موبایل و تبلت می باشد ، و سایت فروشگاه با طراحی ریسپانسیو خود می تواند با تشخیص خودکار نوع دستگه بازدیدکننده ، خود را با آن دستگاه وفق دهد ، و متناسب با ابعاد نمایشگر و مرورگر آن ، نمایش مخصوص به آن دستگاه را ارائه دهد. بدین صورت مشتریان در هر زمان و مکان و با هر وسیله ای ، امکان بازدید و خرید از فروشگاه مجازی شما را دارند.

همچنین ریسپانسیو بودن سایت فروشگاه اینترنتی ، برای موتورهای جستجو و به خصوص گوگل بسیار اهمیت دارد و یکی از شاخص های رتبه بندی و سئو سایت فروشگاهی اینترنتی ، در صدر نتایج جستجو می باشد.

۸-سئو در طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی بر اساس اصول سئو و گوگل می باشد که در در طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی ، بکارگیری استانداردهای ساخت و طراحی سایت فروشگاهی آنلاین بر اساس اصول سئو ، بسیار اهمیت دارد ، و سایت فروشگاهی را با الگوریتم های جستجوی موتورهای جستجو ، سازگار می کند ، و موتورهای جستجو ، به خصوص خزنده های گوگل ، سایت فروشگاه و محصولات آنرا ، سریعتر شناسایی می کنند.

با طراحی سایت فروشگاه آنلاین ، بر پایه استانداردهای سئو ، رتبه سایت فروشگاهی در نتایج جستجو بهتر می شود ، و در رتبه های نخست نتایج جستجو قرار می گیرد .

قرارگیری در صدر نتایج گوگل ، باعث بازاریابی آنلاین بهتر و تبلیغ آنلاین بسیار خوب ، برای سایت فروشگاهی می شود. سئو فروشگاه اینترنتی ، سریع تر و بهتر انجام می شود و هزینه هایث بازاریابی و تبلیغات را بسیار پایین می آورد.

۹-نماد اعتماد الکترونیک در طراحی فروشگاه اینترنتی

نماد اعتماد الکترونیکی در طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاهی با رعایت استانداردهای نماد اعتماد الکترونیکی می باشد . جلب اعتماد مشتری در اینترنت ، یکی از اولویت های مدیران وب سایت های فروشگاهی آنلاین می باشد.
خرید مطمئن مشتری از فروشگاه الکترونیکی ، می تواتند ضامن موفقیت و صداقت مدیر فروشگاه آنلاین اینترنتی باشد.

نماد اعتماد  الکترونیکی بوسیله مرکز توسعه تجارت الکترونیک و تحت نظارت وزارت صنعت و معدن برای وب سایت های فروشگاهی اینترنتی صادر می شود و به وب سایت های فروشگاهی اعطا می شود که اصول و قوانین تعین شده در طراحی فروشگاه اینترنتی رعایت کرده باشند.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با دیگر سایت ها

در طراحی سایت فروشگاهی ، صفحه اول دارای یک ویترین کلی از محصولات می باشد ، که بهترین ها ، پرفروشترین ها و جدیدترین محصولات در این ویترین قرار می گیرند. همچنین محصولات حراجی و فروش ویژه در جایگاهی خاص و با الویت در دید مشتری قرار می گیرند. و همگی یک دید کلی از سایت فروشگاهی ، به مشتری ارائه می دهند.

همچنین ظاهر مدیریت در طراحی سایت فروشگاهی ، پیشخوانی همانند یک فروشگاه می باشد ، به گونه ای که مدیر فروشگاه اینترنتی ، سفارش ها و فروش آنلاین سایت فروشگاهی و همچنین مدیریت محصولات و خدمات آنلاین سایت فروشگاهی را می تواند در آن انجام دهد.

پارامترهای طراحی فروشگاه اینترنتی

در طراحی فروشگاه اینترنتی ،  معرفی دقیق محصولات صورت می گیرد که شامل مشخصات محصول ، تصاویر و ویژگی های محصولات و کالا ها ، و انواع محصولات آنلاین در آن شرح داده می شود. امکان مقایسه کالاهای آنلاین با پارامترهای مختلف ، امتیازدهی به محصولات آنلاین ، گارانتی ، حراج و فروش ویژه ، و همچنین رنگ بندی و سایز بندی محصولات و خدمات آنلاین را می توان در فروشگاه اینترنتی مشخص کرد.

طراحی فروشگاه اینترنتی باید شمال آمارگیری جامعی برای سایت فروشگاهی باشد. آمارهای فروش آنلاین بر اساس روزانه ، هفتگی ، ماهانه و سالانه از فروشگاه سایت ، کنترل میزان موجودی انبار ، میزان فروش اینترنتی و درآمد در باره های زمانی مختلف ، به همراه نمودار گرافیکی از خصوصیات بارز در طراحی سایت فروشگاهی و راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی می باشد.

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات جامع تر با ما تماس بگیرید  یا از طریق فرم درخواست مشاوره، درخواست خود را ثبت نمائید.

امکانات کلی سایت فروشگاهی

توجه به این نکته ضروری است که امکانات با توجه به نیاز شما سفارشی سازی می شود.

 • پنل مدیریت آسان، جامع مدیریت تمام قسمت های سایت، کاملاً فارسی سازی شده با کاربری آسان

 • مدیریت کاربران و سطوح دسترسی آن ها

 • امکان مدیریت دیدگاه های سایت، مدیریت پست ها، صفحات سایت، مدیریت بازدیدکنندگان، مدیریت آسان و سریع تک تک قسمت های سایت

 • واکنش گرا و رسپانسیو ( به این معنا که سایت متناسب با اندازه صفحه نمایشگر تغییر می کند تا بهتر دیده شود)

 • ایجاد امکان جلوگیری از کپی محتوای سایت و کلیک راست

 • کاملاً ایمن در مقابل حملات های مختلف مانند Spam، Brust Force

 • امکان ایجاد انواع فرم های آنلاین (فرم تماس با ما، استخدام و …)

 • بهینه سازی شده و دارای استانداردهای سئو

 • فارسی سازی اعداد و تاریخ های سایت (دارای تقویم شمسی)

امکانات فروشگاه اینترنتی
 • سیستم کاربران ( قابلیت عضویت در سایت، مشاهده آخرین سفارشات، پیگیری سفارشات، تغییر مشخصات کاربری، قابلیت بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی، دارای پروفایل کاربری)

 • قابلیت تعیین روش های متنوع پرداخت هزینه محصول ( درگاه های مختلف بانکی، پرداخت هزینه در محل(COD)، انتقال وجه به طور مستقیم به حساب بانکی، پرداخت به وسیله چک)

 • قابلیت تعیین روش های متنوع حمل و نقل کالا (ارسال از طریق پست پیشتاز و سفارشی، ارسال با پیک موتوری، ارسال با باربری و …)

 • قابلیت ایجاد بی نهایت محصول، دسته بندی و زیردسته بندی محصولات

 • قابلیت ایجاد محصولات به صورت کاتالوگی (صرفاً جهت مشاهد محصولات با جزئیات)

 • قابلیت ایجاد هر محصول با جزئیات مختلف ( قیمت محصول، قیمت فروش فوق العاده، تصاویر متعدد، اطلاعات فنی، کد محصول و واحد های اندازه گیری محصول، اندازه محصول، روش های حمل و نقل آن و …)

 • قابلیت دانلود محصولات دیجیتالی پس از پرداخت وجه

 • قابلیت افزودن مالیات به محصولات

 • سیستم انبارداری حرفه ای

 • طبقه بندی و تعیین دسترسی و قیمت های مختلف برای مشتریان مختلف ( همکار، نمایندگی فروش و …)

 • سیستم تخفیف دهی جامع ( تعریف کد تخفیف، تعریف کد تخفیف برای محصولاتی خاص، تعریف کد تخفیف برای تاریخ و زمان خاص، تعریف محدودیت تعداد کد تخفیف و …)

 • سیستم مدیریت ایمیل ها و قالب های ایمیل

امکانات آمارگیر فروشگاه اینترنتی
 • سیستم گزارش گیری قدرتمند فروش( ارائه گزارش کلی از فروشگاه، نمایش گزارش به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه، نمایش پرفروش ترین و پربیننده ترین محصولات، نمایش وضعیت مشتریان و آمار عضویت آن ها و …)

 • آمار نفرات بازدید کننده و تعداد بازدید

 • کشورهای بازدید کننده

 • ثبت و تشخیص سیستم عامل های کاربران، مرورگرهای و آی پی بازدیدکنندگان

 • ثبت سایت های ارجاع دهنده

 • ثبت کلید واژه های جستجو شده در موتورهای جستجو،

 • ثبت تعداد ارجاعات از موتورهای جستجو معروف

نمونه پروژه های طراحی فروشگاه اینترنتی

چگونه میتوانم در مورد پروژه خود اطلاعاتی بیشتری دریافت کنم؟

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما می توانید درخواست خود را از طریق لینک درخواست مشاوره ارسال نمائید.

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.