طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟

 

هنگامی که به تازگی طراحی سایت را آغاز کرده بودم با مبحثی تحت عنوان طراحی سایت ریسپانسیو آشنا شدم که اهمیتش در آن زمان بسیار کمرنگ بود. زیرا اکثر بازدیدکنندگان  وب سایت کابران ویندوزی بودند. در گذشته چنانچه فردی مایل به طراحی سایت واکنش گرا بود باید دو سایت را متناسب با گوشی های تلفن همراه و سیستم های ویندوزی را به صورت جداگانه طراحی می نمود.

اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا زمانی برجسته شد که بسیاری از کاربران بازدید کننده از وب سایت را کاربران با تلفن های همراه و یا تبلت ها تشکیل دادند. طراحی سایت Responsive در واقع به معنای متناسب بودن وب سایت با سایز صفحه نمایش و نمایش بر اساس رزولیشن تلفن همراه کابر می باشد. بدین معنا که بر اساس آن هر فرد می تواند وب سایت را با توجه به همان وسیله ای که در دست دارد مشاهده نماید.

چنانچه مایل به افزایش آمار بازدید وب سایتتان هستید و یا اینکه قصد دارید سئو وب سایت خود را افزایش دهید ، توصیه می نماییم با ادامه مطلب وب سایت ایده نگاران ققنوس با ما همراه باشید تا در رابطه با طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

 

ضرورت طراحی سایت ریسپانسیو

 

فراموش نکنید با هر هدفی که اقدام به طراحی وب سایت نموده اید ، مهم ترین مسئله ، جذب کابران و افزایش ترافیک وب سایت می باشد. بخش مهمی از سایت شما را ظاهر آن تشکیل می دهد و به همین دلیل چنانچه این ظاهر از جذابیت لازم برخوردار نباشد، نخواهد توانست کاربری را به خود جذب نماید. حتی در صورتی که وب سایت شما بهترین و جذاب ترین متن را به همراه داشته باشدباز هم توجه به ظاهر بسیار حائز اهمیت می باشد.

رقابت در سال های اخیر در بسیار تنگاتنگ شده است. به همین دلیل چنانچه مایل به داشتن طراحی سایت با ترافیک بسیار بالا می باشید، بهتر است تلاش خود را برای رعایت نمودن موارد لازم به افزایش دهید. زیرا عقب ماندن در دنیای تکنولوژی موجب می شود تا از قافله عقب بمانید و همین امر برای مدیر وب سایت و یا یک طراح وب سایت بسیار نگران کننده خواهد بود.

بخش مهمی از بازدید های شما ممکن است از طریق شبکه هی اجتماعی باشد. شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در بازدید وب سایت شما دارند و به دلیل نرم افزاری بودن این شبکه ها ، کاربرانی که بر روی لینک مورد نظر کلیک می نمایند، می توانند به راحتی وب سایت شما را به همان صورتی که هست ملاحظه نمایند.

 

مزایای طراحی سایت واکنش گرا

 

همانطور که ذکر شد، مزایای طراحی سایت واکنش گرا که به صورت نانوشته ممکن است وجود داشته باشد و در این مقاله به آن پرداخته ایم ، افزایش بازدید کابران می باشد. یکی از موارد مهم می تواند به هماهنگی با مرورگر مورد استفاده کاربران باشد. بدین معنا که هر یک از کاربران با هر نوع مرورگر و همچنین هر نوع ابزاری که به وب سایت شما مراجعه می نمایند، می توانند سایت مورد نظر را به همان صورتی که وجود دارد ملاحظه نمایند.

همانطور که می دانید یکی از مزیت های طراحی سایت ریسپانسیو Responsive این است که کدهای خوانده شده توسط موتور های جستجوگر که در به خوبی خوانده می شوند و همین مسئله موجب افزایش نزد گوگل می گردد. این نکته خصوصا برای افرادی که مایل به استفاده از تجارت الکترونیک دارند بسیار ضروری است.

 

۶ ابزار رایگان برای تست ریسپانسیو سایت

داشتن یک وب سایت ریسپانسیو بسیار ضروری می باشد. ابزار مهمی که یا استفاده از آن به صورت رایگان می توان از Responsive آن اطمینان یافت را در ادامه برای شما عزیزان ارائه می نماییم.

 

ابزار Xrespond

حسن این ابزار این است که شما با استفاده از آن می توانید با استفاده از انواع مختلف صفحه نمایش سایت را مشاهده نمایید. یکی از مزیت های بزرگ این ابزار است که تمامی اندازه ها و سایزهایی صفحه نمایش های محبوب قابل مشاهده می باشد. در عنوان بالای هر پنجره این سایت بسیاری از سایز دستگاه ها وجود دارد و همچنین امکان انتخاب اندازه های دستی سایز مورد نظر را برای شما قرار می دهد.

 

ابزار Responsinator

ویژگی ابزار Responsinator این است که برای طراحی سایت ریسپانسیو به شما کمک می نماید تا بتوانید در دستگاه های مختلف اپل و… را از نظر سایز بندی ملاحظه نمایید. تفاوتی که این  ابزار سنجش طراحی سایت واکنش گرا با ابزار قبلی دارد را می توان در رابطه با نمایش پشت سرهم به جای نمایش افقی دانست.

 

ابزار Google Mobile Test

یکی از قدرتمندترین ابزارهایی که می توان برای تست ریسپانسیو بودن مورد استفاده قرار داد. یکی از تفاوت های بسیار زیادی که این نوع ابزار با سایر ابزار ها دارد ، در نوع ارائه خدمات می باشد. در واقع به عنوان ابزاری استاندارد گوگل تجربه کاری را در اختیار شما قرار می دهد. تمامی ایراد هایی که ممکن است در وب سایت شما برای وجود داشته باشد را به شما گوشزد می کند.

از دیگر محاسنی که این ابزار این است که صفحاتی در وب سایت شما که ریسپانسیور نمی باشند را برایتان لیست خواهد نمود و به شما در این رابطه اطلاع خواهد داد.

 

Am I Responsive

 

شاید این نوع ابزار را نتوان در زمره تست های سنجش طراحی سایت واکنش گرا دانست. اما آنچه مزیت این ابزار محسوب می شود را می توان در رابطه با ارائه تصویر ی از تمامی ابزارهایی دانست که وب سایت شما را به نمایش می گذراند. همچنین با استفاده از این ابزار می توانید برای هر یک از دستگاه های مورد نظر را نمایش دهد. اگر وب سایت شما بر روی لوکال هاست طراحی شده است، می توانید قبل از آپلود بر روی هاست از وصعیت ظاهری آگاه شوید.

Designmodo Responsive Test

یکی از محاسنی که این ابزار دارد در رابطه با ارائه کلیه سایز های استاندارد می باشد. به همین دلیل با استفاده از این ابزار می توانید سایت خود را در انواع اندازه ها ملاحظه نمایید. گستردگی این ابزار به همراه قابلیت آن برای تغییر ابعاد مورد نظر ، یکی از علت های موفقیت این نوع ابزار بوده است.

 

Designmodo Responsive Test

 

این ابزار همانطور که از نام آن پیداست امکانی را در اختیار شما قرار می دهد که همیشه در دسترس قرار دارد و با استفاده از آن می توانید گزینه Inspect Element را انتخاب نمایید و از پنجره مورد نظر ریسپانسیو بودن آن را برای موبایل مشاهده نمایید.

 

 

 

نوشته های اخیر

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست