دیجیتال مارکتینگ چیست؟

معرفی دیجیتال مارکتینگ

تعاریفی که از دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ارائه می گردد، در سایت های مختلف ممکن است متفاوت باشد و دلیل این تفاوت را می توان در عوامل بسیاری جستجو نمود. به عنوان مثال در سایت HubSpot تعریفی که برای این نوع ارائه شده است این است که بهتر است ما برای این منظور از تمامی قابلیت هایی که این ابزار دارد اشاره نماییم.

آنچه می توان به عنوان تعریفی برای دیجتال مارکتینگ ارائه نمود این است که در واقع دیجتال مارکتینگ ابزاری است که به شما برای بهبود کارتان و تجارت الکترونیک کمک می نماید. ما در مقالات قبلی در رابطه با اینکه تجارت الکترونیک چیست؟ مطالبی را به کاربران عزیز ارائه نمودیم. برای رونق کار و همچنین افزایش رتبه سئو می توانید از این ابزار برای بهبود وضعیت وب سایت خود استفاده نمایید.

در واقع تعریف و مثال ساده ای که می توان در این زمینه ارائه داد این است که تصور نمایید که شما در فضای حقیقی یک مغازه را ایجاد نموده اید، حال برای معرفی چه کارهایی را انجام خواهید داد؟ممکن است از دوستانتان و همسایگانتان بخواهید تا برای شما تبلیغ کنند. اما دامنه و شعاع این تبلیغ و همچنین کیفیت آن چگونه خواهد بود؟ در واقع با استفاده از این ابزار شما می توانید علاوه بر معرفی، به انجام تبلیغ نیز بپردازید. در ادامه قصد داریم تا به آموزش دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

معرفی دیجیتال مارکتینگ

با توجه به نامفهوم بودن دیجیتال مارکتینگ برای برخی از کاربران عزیز، جهت آشنایی این عزیزان تصمیم به آموزش رایگان گرفتیم تا هر یک از افرادی که مایل به طراحی یک وب سایت می باشند بتوانند با استفاده از این امکان به کسب و کار الکترونیک خود رونق دهند. همچنین می توانید برای آموزش تجارت الکترونیک نیز با سیستم پاسخگویی وب سایت ایده نگاران ققنوس در ارتباط باشید در ادامه به فهرستی از انواع دیجیتال مارکتینگ اشاره خواهیم نمود.

 

تولید محتوا کنید

یکی از قدم هایی که لازم است در همان مراحل اولیه برای موفقیت خودبردارید،، تولید محتواهایی متناسب با آنچه که مایل می باشید و هدف شما از طراحی وب سایت محسوب می شود داشته باشید. همچنین می توانید چنانچه مخاطبان زیادی را به خود جذب نمایید، در ادامه بتوانید از تمامی این مطالب کتب راهنما به صورت الکترونیک تولید و به فروش برسانید.

 

یک content marketer داشته باشید

همانطور که می دانید امروزه نقش شبکه های اجتماعی را در دیجیتال مارکتینگ نمی توان در پیشرفت و همچنین افزایش بازدید  محبوبیت وب سایت ها نادیده گرفت. به همین دلیل از این موقعیت شما نیز می توانید نهایت بهره را ببرید. به عنوان مثال یکی از اقداماتی که می توانید انجام دهید این است که بتوانید با استفاده از اشتراک گذاری پست هایی که به تازگی در وب سایتان انتشار داده اید، آمار بازید خود را افزایش دهید تا از این طریق به فروش بیشتری نیز در این زمینه دست یابید.

 

سئو را فراموش نکنید

 

سئو را فراموش نکنید

سئو را فراموش نکنید

تمامی اقداماتی که در دیجیتال مارکتینگ انجام می دهید ، در واقع برای افزایش سئو می باشد زیرا هر چه رتبه وب سایت شما در گوگل بالاتر باشد، بهتر خواهید توانست به موفقیت و معنای دیجیتال مارکتینگ نزدیک شوید. افرادی که به سئو آشنایی دارند می دانند که سئو الگوریتم های متفاوت دارد و به همین دلیل لازم است وب سایت خود را با استفاده از همین الگوریتم ها طراحی نمایید.

نکته مهمی که ذکر آن ضروری به نظر می رسد این است که رقبای خود را فراموش نکنید و هرگز این گونه تصور نکنید که آنها از رقابت خود دست برخواهند داشت و شما می توانید همیشه در صدر رتبه بندی گوگل قرار داشته باشید. برای اطلاع از سئو باید بروز باشید و همیشه تلاش نمایید تا توجه به آخرین تغییرات ایجاد شده وب سایت خود را منطبق نمایید.

 

از تبلیغات کلیکی PPC یا Pay-per-click استفاده نمایید

شاید در برخی از وب سایت ها مشاهده نموده باشید که به ازای هر کلیک ، هزینه ای را به کاربرانی که در وب سایت کلیک می نمایند، پرداخت می کنند. در واقع این روش یکی از روش های مناسب برای گوگل ادورز Google adwords می باشد که با استفاده از آن کلمه کلیدی شما در بالای صفحه باقی خواهد ماند و در نتایج گوگل می تواند رتبه خوبی را برای وب سایت شما قرار دهد.

 

email marketing

ایمیل مارکتینگ نیز یکی از مواردی است که ما در آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان به کاربرانی که مایل به یادگیری می باشندارائه می دهیم. از طریق ایمیل ها تلاش می کنید تا نسبت به ارسال پست های وبلاگی اقدام نمایید و همچنین ایمیل هایی که بر اساس سلیقه مخاطبانتان می باشد را نیز در صفحه بندی وب سایت خود داشته باشید. یکی دیگر از انواع ایمیل ها را می توان ایمیل های مربوط به پرداخت های صورت گرفته در وب سایت دانست.

 

بازاریابی جاذبه ای یا درونگرا inbound marketing

یکی دیگر از روش هایی که با استفاده از آن می توانید به افزایش آمار بازدید خود کمک نمایید. این است که با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به عنوان استراتژی بازیابی درونگرا استفاده کنید. استفاده از روش های جذب بازیابی می تواند به افزایش سئو و تبلیغات شما کمک نماید.

 

همکارای در فروش Affiliate Marketing

بازاریابی که با استفاده از بهینه سازی وب سایت ها صورت می پذیرد، به صورت یک نرم افزار است که با استفاده از آن می توان به صورت خودکار ایمیل های چندگانه را ارسال نمود. به عنوان مثال می توان چندین ایمیل را در فواصل زمانی مشخص به صورت خودکار ایمیل نمایید. همچنین با استفاده از ارسال های خودکار شبکه های اجتماعی ایمیل ها را ارسال کنید.

 

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

 

استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از ضروریات زندگی امروزی می باشد. تبلیغات منفی که در رابطه با استفاده از این شبکه ها وجود دارد و یا حتی مواردی همچون اعتیاد برخی از افراد به این شبکه ها، می توان برای شما یک امتیاز مثبت محسوب شود. به عنوان مثال شما می توانید برای شناساندن خود به مخاطبین و انجام تلبیغات در تمامی شبکه های اجتماعی ، مخاطبان خاص خود را جذب نمایید.

 

ویدئو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ نیز یکی دیگر از روش هایی است که به شما برای افزایش درآمد و … کمک می نماید. در واقع با استفاده از ساخت این ویدئو ها شما می توانید محصولات و یا خدمات خود را انتشار و به اشتراک بگذارید. منظور از ویدیو مارکتینگ فرایند تولید و انتشار ویدیو در وب سایت و شبکه های اجتماعی است که اهداف معرفی محصول و خدمات و همچنین جذب مشتری و افزایش فروش را دنبال کند.

 

نکته آخر : اگر مایل به داشتن یک تجارت الکترونیک بسیار خوب و مناسب می باشید، توصیه ما استفاده از تمامی ابزار ها است. زیرا هر چه تلاش شما بیشتر باشد، قطعا نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود. نکته مهم دیگر را به خاطر داشته باشید که هر یک از روش های گفته شده مخاطبان خاص خود را خواهد داشت و به همین دلیل با استفاده از تمامی این موارد ، شما می توانید با هر نوع سلیقه و ابزاری در ارتباط باشید.

نوشته های اخیر

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟تبلیغات گوگل ادورز Google Adwords چیست؟