معرفی و تفاوت های UI و UX در چیست ؟

تا زمانی که در کاری خبره نشده اید، برخی از اصطلاحات ممکن است شما را گیج و یا حتی نگران کنند. اگر شما به تازگی طراحی وب سایت را آغاز نموده باشید، ممکن است وقتی سفارش طراحی یک وب سایت ui را به شما بدهند، بسیار نگران شوید که آیا می توانید به این نوع طراحی بپردازید یا خیر؟ نگران نباشید ما در وب سایت ایده نگاران ققنوس قصد داریم تا در رابطه با اینکه تفاوت UI و UX در چیست ؟ اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

قبل از اینکه به سوال تفاوت UI و UX در چیست ؟ بپردازیم، می توانیم بگوییم که اگر هدف شما داشتن یک وب سایت بسیار عالی است، باید بدانید که UI و ux مکمل یکدیگرند. اما هر یک از آنان را باید به صورت جداگانه کاملا آموزش ببینید  و در رابطه با اینکه چگونه UI طراحی کنیم ؟ با کارکرد مناسب آنان به تمامی آنچه مد نظر دارید دست یابید. همچنین به راحتی بتوانید از وب سایت خود فروش مناسبی داشته باشید.

 

UX چیست؟

 

UX چیست؟

UX چیست؟

طراحی UX چیست؟ این کلمه در واقع مخفف کلمه User Experience می باشد. به این معنا که شما با استفاده از این امکان قرار است بهترین تجربه را برای کاربر خود ایجاد نمایید. به عنوان مثال هدف شما از تجارت الکترونیک چیست؟ قطعا مایلید که بهترین فروش را در زمینه مورد نظر خود داشته باشید. برای این کار لازم است بتوانید بهترین ارتباط را با مشتریان و مخاطبان خود به صورت الکترونیک برقرار نمایید.

همانطور که شما در دنیای حقیقی لازم است مخاطبان خود را در هر نوع کسب وکاری که هستید جذب نمایید، در دنیای وب تنی این کار را UX برعهده می گیرد. به عنوان مثال تفاوت UI و UX در چیست این است که شما لازم ایت به لحاظ ظاهری وب سایت را به گونه ای طراحخی نمایید که بتوانید با استفاده از رنگ ها و طراحی های جذاب ، تمامی مخاطبان خود را جذب نمایید و به بهترین شکل عواطف و احساسات انان را درگیر تمایید.

در حقیق اگر بخوهیم به سوال تفاوت UI و UX در چیست؟ پاسخ دهیم باسید بگوییم که طراحی UX مستقیما ذهنیت و جذب مخاطبان و گاربران وب سایت را به هناگام مراجعه به وب سایت و پس از آن نشانه می گیرد و از این طریق می تواند بهترین تجربه را برای کابر وب سایت شما ایجاد نماید. که تمامی این موارد را باید طراح وب انجام دهد.

 

UI چیست؟

 

UI چیست؟

UI چیست؟

 

حال که با طراحی وب سایت UX آشنا شدسد قصد داریم تا در رابطه با نوه دگیری طراحی سایت UI صحیت کنیم. طراحی UI به معنای user interface می باشد. در واقع در این نوع طراحی هدف ما درگیر کردن احساسات کاربران نخواهد بود. هدف ما این است که به بهترین نحو بتوانیم محیطی را برای کاربران ایجاد نماییم که به وسیله آن به راحتی به تمامی صفحات و یا پنل های موجود دسترسی داشته باشند.

به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید قطعا می دانید که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و به حتما برای اینکه کاربران را بتوانید به راحتی درگیر نمایید و محصولات را به راحتی در وب سایت شما خریداری نمایند تمهیداتی را در نظر خواهید گرفت. ممکن است بخشی از این تمهیدات حتی ایجاد دکمه خرید در هر کجای صفحه باشد و این می تواند یکی از پاسخ ها به سوال تفاوت UI و UX در چیست ؟ باشد.

اگر این مقاله را به دقت مطالعه نموده باشید بخاطر دارید که در ابتدا ما قبل از پرداختن به پاسخ سوال تفاوت UI و UX در چیست ؟ به این موضوع پرداختیم که این دو می توانند مکمل یکدیگر باشند. این موضوع دقیقا همانند مغازه ای در دنیای حقیقی است که هم لازم است از ظاهر خوبی برخوردار باشد و هم اینکه محصولات خوب و با کیفیت بالا و با خدمات پس از فروش را ارائه نمایید که هر دو آن ضروری و در عین حال مکمل یکدیگر خواهند بود.

 

 

چگونه UI طراحی کنیم ؟

 

چگونه ui طراحی کنیم ؟

چگونه UI طراحی کنیم ؟

 

سوالی که بعد از اطلاع از تفاوت تفاوت UI و UX در چیست ؟ ممکن است به وجود آید ، مربوط به چگونه UI طراحی کنیم ؟ می باشد. برای این موضوع ما پیشنهاد می کنیم در مرحله اول بر ترس و نگرانی خود غلبه کنید. یک اصل مهم روانشناسی وجود دارد که انسان بر هر چیزی که اراده نماید می تواند انجام دهد. بسیاری از طراحان وب سایت های بزرگ دنیا ممکن است هرگز این سوال چگونه UI طراحی کنیم ؟ را از کسی سوال ننموده باشند و خودشان به تمامی اصول پی برده باشند.

 

مهارت گرافیکی خود را افزایش دهید

کامپیوتر یک علم بی نهایت است و نیاز افراد برای استفاده از این ابزار هر روز در حال افزایش می باشد به همین دلیل برای سهولت کار تمامی افراد در نرم افزار های مختلف ، تلاش بر این موضوع است که هر یک از افراد با استفاده از جدیدترین نرم افزارها طراحی های مورد نیاز را آموزش ببینید. یکی از بهترین نرم افزارها در این مورد Sketch می باشد که آموزش آن را می توانید در وب سایت های Design tuts، Lynda و Skillshare دریافت نمایید.

 

بهترین دسترسی ها را ایجاد نمایید

ذهن انسان به صورتی است که نظم را بر هر چیزی ترجیح می دهد. به همین دلیل طرح خود را به گونه ای طرح ریزی نمایید که برای استفاده از آن نیازی به گشتن بسیار و همچنین طی کردن مسیر های متعدد نباشد. همانطور که ذکر کردیم، بخشی از کار شما باید بر مبنای سهولت دسترسی سریع برای تمامی کاربران باشد. در عین حال این سهولت باید بدون شلوغ کردن فضای وب سایت صورت پذیرد. بنابراین یکی از تفاوت UI و UX در چیست ؟ به همین موضوع با ز می گردد.

 

وب سایت خود را ابتدا به صورت کامل آماده نمایید

در صورتی که بر بر روی لوکال هاست کار می کنید هرگز قبل از تست کردن و ب سایت خود را بر روی سرور آپلود نکنید. به صورت کامل و همه جانبه به بررسی تمامی خروجی ها و همچنین مشخصات وب سایت خود بپردازید و بارها تمامی قسمت های آن را تست نمایید تا بتوانید بهترین خروجی را داشته باشید. برای اطلاع دقیق تر باز هم در رابطه با اینکه تفاوت UI و UX در چیست ؟ اطلاعات بیشتری به دست آورید تا این دو مقوله را به جای هم استفاده نکنید.

 

از تست کیفیت (QA) استفاده نمایید

یکی از موارد مهمی که برای اطلاع از اینکه چگونه UI طراحی کنیم ؟ باید بدانید این است که حتما به کیفیت و درستی لینک ها و… دقت نمایید. فرض شما در طراحی وب سایتتان باید اینگونه باشد که گمان کنید مخاطبان تنها یکبار از وب سایت شما بازدید خواهند کرد و حال اگر مشکلی در وب سایت شما وجود داشته باشد آیا باز هم به وب سایت شما باز خواهند گشت؟ بنابراین به خوبی در رابطه با اینکه تفاوت UI و UX در چیست ؟ در چیست اطلاع یابید و پس از آن با اطلاع از چگونه UI طراحی کنیم ؟به طراحی مورد نظر دست بزیند.

 

نوشته های اخیر

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.