برنامه نویسی سیستم های تحت وب

برنامه نویسی تحت وب به شما کمک می کند ایده هایتان را عملی کرده و هر چه در سر دارید در قالب سیستم های آنلاین پیاده سازی کنید.

مقدمه مطلب

شاید شما هم جزو کسانی باشید که برایتان این سوال پیش آمده باشد که برنامه نویسی سایت و سیستم های سفارشی تحت وب چیست و چه کاربردی دارد؟ برخی افراد بر این باورند وقتی می توان با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا و افزونه های مختلف و متنوع سایت و سیستم های تحت وب را تهیه نمود، برنامه نویسی آن به چه دردی می خورد؟

این افراد معتقدند وقتی می توان بدون استفاده از دانش کدنویسی و نوشتن حتی یک خط کد یک سایت و سیستم تحت وب را راه اندازی کرد، چرا باید از برنامه نویسی اختصاصی استفاده کنیم؟ در این قسمت قصد داریم برنامه نویسی تحت وب را تعریف کرده و دلیل اهمیت آن را در دنیای اینترنت بررسی کنیم.

برنامه نویسی سیستم های تحت وب

طراحی سایت های معمولی و به قول معروف روتین، دارای فرآیندی است که به کمک سیستم های آماده انجام می شود. این سیستم های آماده شامل سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و غیره هستند و هرکدام دارای صدها افزونه می باشند که به مدیران سایت ها این اجازه را می دهد بتوانند از امکانات مختلفی بهره مند شوند. برای طراحی سایت، نیاز به کدنویسی نداریم و می توان بدون کوچک ترین تخصصی در این زمینه اقدام به طراحی سایت های مختلفی کنیم.

حال برنامه نویسی تحت وب به چه دردی می خورد؟ هنگامی که شما قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، به راحتی با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس و تعدادی افزونه مثل ووکامرس این کار را انجام می دهید. در این فروشگاه اینترنتی می توانید محصولات متنوعی را قرار داده و به فروش برسانید. تا اینجای کار به حتی یک خط کدنویسی نیازی ندارید و می توانید با استفاده از سیستم های آماده به انجام تمام این کارها بپردازید.

اما اگر بخواهید برای فروشگاه تان یک سیستم قرعه کشی آنلاین راه اندازی کنید تا به صورت دوره ای میان کاربران تان قرعه کشی کنید از چه افزونه ای می خواهید استفاده کنید؟ و یا اگر بخواهید قابلیتی را ایجاد کنید که کاربران با هر ۱۰۰ هزار تومان خرید از ۵ درصد تخفیف بیشتر تا سقف ۵۰۰ هزار تومان بهره مند شوند چه؟ و یا قصد ایجاد درگاه پرداختی داشته باشید که در آن اطلاعات دیگری از مشتران دریافت می شود و الی آخر… .

تمام این موارد، نیاز به سیستمی دارند که توسط برنامه نویسی نوشته می شوند و برنامه نویسی تحت وب دقیقا همین مورد را هدف قرار می دهد. در برنامه نویسی تحت وب امکاناتی که به صورت پیش فرض در سیستم های مدیریت محتوا و افزونه ها وجود ندارد، کدنویسی شده و به صورت آنلاین اجرا می شوند.

برنامه نویسی تحت وب چه فایده ای برای مدیران سایت ها دارد؟

دنیای برنامه نویسی دنیایی نامحدود است که در آن می توان هر لحظه به چیزهای جدیدی دست پیدا کرد. به همین دلیل پیاده سازی هر قابلیتی که مدیران سایت ها آن را در سر دارند به وسیله برنامه نویسی تحت وب امکان پذیر می باشد. فایده بزرگ برنامه نویسی تحت وب این است که به شما اجازه می دهد ایده هایتان را به همان شکلی که در ذهن تان هست پیاده سازی کرده و مسیر پیشرفت را سریع تر و هموارتر طی کنید.

سیستم هایی مثل اسنپ، دیوار، دیجی کالا و غیره به کمک برنامه نویسی تحت وب ایجاد شده اند و اینجاست که فایده و قابلیت های کدنویسی یا همان برنامه نویسی تحت وب را احساس می کنیم. شما هم اگر جزو کسانی هستید که مایلید با استفاده از امکانات متنوعی که ابزارهای آن در سطح اینترنت موجود نمی باشد اقدام به اجرای ایده های نوآورانه کنید، می توانید با شماره های تماسی که در سایت قرار داده شده در ارتباط باشید تا از کمک برنامه نویسان تحت وب شرکت ایده نگاران ققنوس استفاده نمایید.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.