فرآیند قراردادن محصول جدید در فروشگاه اینترنتی

چندسالی است که فروشگاه های اینترنتی جای مراکز خرید حضوری را گرفته و روز به روز هم در حال پیشروی و توسعه هستند. در گذشته، شاهد این بودیم که افراد برای اینکه به یک محصول دسترسی داشته باشند، می بایست مسیری طولانی را از خانه تا فروشگاه طی کرده و با صرف وقت و هزینه بیشتر نسبت به خرید آنلاین، محصول مدنظرشان را خریداری می کردند. اما امروزه این گونه نیست و این فروشگاه های آنلاین هستند که تنها با چند کلیک شما را به محصول منتخب تان می رسانند.

یکی از دغدغه هایی که مدیران فروشگاه های اینترنتی با آن مواجه اند، دغدغه انتخاب محصول و قراردادن آن در فروشگاه شان است. ما در این مقاله از ققنوس قصد داریم فرآیندی که می توانید به واسطه آن محصول جدیدی در فروشگاه قرار داده و به فروش برسانید را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

قدم اول: دریافت ایده ها و نظرات مختلف

در مرحله اول شما می بایست ایده ها و نظراتی که توسط خودتان یا افراد دیگر برای قراردادن یک محصول خاص در فروشگاه تان وجود دارد را جمع آوری کرده و با استفاده از آن، یک یا چند محصول را از دیگر انتخاب ها جدا کنید.

قدم دوم: انتخاب محصول منتخب

پس از دریافت ایده ها و نظرات، حال شما تعدادی محصول پیش روی خود دارید تا آن ها را در فروشگاه تان قرار دهید. بدین ترتیب می توانید با مشورت مدیران سایت و افراد مرتبط با سایت و محصول یک یا چند محصول را انتخاب نهایی کرده تا وارد مراحل بعدی شوید.

قدم سوم: چشم اندازه آینده محصول

پیش بینی فروش، نوع رفتار کاربران با محصول، سودی که حاصل می آید و مواردی از این دست در این مرحله قرار دارد. شما می توانید برای تمام محصولاتی که از ایده ها و نظرات دریافت کرده اید این اطلاعات را پیش بینی و یا تنها برای محصولات منتخب تان این کار را انجام دهید.

قدم چهارم: تست فروش محصول

در مرحله بعدی، برای مدت زمان کوتاهی محصول را به صورت آزمایشی در سایت تان قرار می دهید. در طول این مدت، رفتار کاربران با محصول مشخص می کند که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. اگر کاربران در این مدت از محصول شما به خوبی بازدید کرده و آن را خریداری کردند، می توانید وارد مرحله بعد شوید و اگر این اتفاق نیوفتاد دوباره از اول شروع کرده تا محصول نهایی را پیدا کنید. شما می توانید با قراردادن نظرسنجی های مختلف در سایت یا شبکه اجتماعی تان نظر کاربران و مشتریان را در رابطه با آن محصول جویا شوید.

قدم پنجم: تکمیل محصول

پس از پیدا کردن محصول نهایی، حال نوبت به سر و سامان دادن آن به منظور بیشتر دیده شدن و بهتر فروخته شدنش است. در همین راستا می توانید از تصاویر و فیلم های اختصاصی محصول، متن های اختصاصی برای توضیحات و … استفاده نمایید تا کاربری که صفحه محصول را باز می کند با اطلاعات کاملی روبرو شود. طراحی قالب مناسب برای سایت فروشگاهی در این مرحله قرار می گیرد و شما باید با انتخاب قالب مناسب مسیر خرید مشتریان را ساده تر از همیشه کنید.

قدم ششم: امکانات اختصاصی و اقدامات نهایی

این مرحله با گذشت چند ماه از قرار گرفتن محصول به طور کامل در سایت و بررسی دقیق رفتار کاربر انجام می شود. در مرحله آخر، شما باید رفتار کاربر را به دقت بررسی کرده و تمام کارهایی که این رفتار را در آینده بهبود می بخشد انجام دهید. برای مثال می توانید امکانات خاصی را برنامه نویسی کنید که مثلا با خرید این محصول از ۲۰% تخفیف برای خرید بعدی بهره مند شود یا با معرفی این محصول به دوستان و خرید آن ها با لینک مخصوص کاربر، ۲۰% تخفیف برای خرید این محصول توسط خود کاربر لحاظ شود.

در نهایت آپدیت و به روز باشید

کلید موفقیت یک فروشگاه اینترنتی در به روز بودن محصولاتش است. هرچقدر بتوانید محصولات جدید با قیمت و شرایط مناسب به مشتریان ارائه کنید با استقبال بیشتری از سمت آن ها مواجه خواهید شد. در همین راستا استفاده از تخفیف های ویژه و جشنواره های فروش موضوعی است که هرگز نباید نادیده گرفته شود.

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.