راز موفقیت در فروشگاه اینترنتی چیست؟ (بخش دوم)

کسب سود در فروشگاه اینترنتی به شرایط مختلفی بستگی دارد. این مطلب بخش دوم مقالاتی است که به موفقیت فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش در آن ارتباط دارد. با ما همراه باشید.


پرداخت آسان و بدون دغدغه

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی برای رسیدن به صفحه پرداخت هزینه کالا، فیلدها و بخش های مختلفی را قرار می دهند که معمولا وقت زیادی از کاربران گرفته و مشتریان علاقه ای به وجود آن ها ندارند. کاری که شما بایستی انجام دهید این است که اطلاعات مهم را از مشتری بخواهید؛ اطلاعاتی مثل نام، شماره تلفن همراه و محل دریافت کالا.

قراردادن فیلدهایی که در آن کدپستی، جنسیت، شماره تلفن ثابت و … از کاربر درخواست می شود هیچ فایده ای برای مدیر فروشگاه نداشته و فقط و فقط باعث ریزش مشتریان می شود. چرا که بسیاری از مشتریان وقتی می بینند برای یک پرداخت ساده در فروشگاه نیاز است وقت زیادی را صرف کنند، از خرید خود پشیمان شده و صفحه را می بندند.

پشتیبانی آنلاین، تلفنی و حتی حضوری

تجربه نشان داده فروشگاه هایی که در آن ها پشتیبانی به شکل های مختلف وجود داشته و کاربران می توانند از راه های متنوعی به پشتیبان سایت دسترسی داشته باشند، محبوبیت بیشتری نزد مشتریان دارند. قراردادن شماره تماس و قسمت چت آنلاین، صفحه تماس با ما و فرم درخواست پشتیبانی حضوری می تواند خیال مشتری را از بابت محصول یا خدماتی که خریده است راحت کند. پشتیبانی در فروشگاه های تخصصی بسیار راحت تر و حرفه ای تر از فروشگاه هایی است که در آن ها گستره محصولات یا خدمات بالاست.

بدین ترتیب اگر قصد فروش چند نوع محصول در زمینه های مختلف را دارید، ابتدا مطمئن شوید قادر به پشتیبانی و پاسخگویی به مشتریان در رابطه با این محصولات هستید یا خیر و سپس اقدام به موجود کردن این کالاها و خدمات نمایید. بسیاری از فروشگاه های آنلاین به دلیل تخصصی بودن پشتیبانی شان از محصول، مبلغ بیشتری را از مشتریان دریافت کرده که اتفاقا این کار باعث ریزش مشتریان نشده و آن ها استقبال خوبی می کنند.

فروش ویژه فصلی و تخفیفات دوره ای

استفاده از جشنواره های فصلی و تحفیفات دوره ای در فروشگاه اینترنتی، کاربران را به خرید محصولات و خدمات شما تشویق می کند. بدین ترتیب شما می توانید با قراردادن کدهای تخفیف برای محصولاتی که فروش خوبی دارند، سود بیشتری کسب کرده و با ایجاد جشنواره های خرید مخصوص کالاهای کمتر فروخته شده آن ها را در جریان فروش قرار دهید.

استفاده از تصاویر و فیلم برای محصولات

یکی دیگر از راهکارهایی که فروش یک فروشگاه اینترنتی را افزایش می دهد، استفاده از اطلاعات کامل و جامع در رابطه با محصولات است. قرار دادن عکس و فیلم های متعدد از زاویه های مختلف، کاربران را با کالای مدنظرشان بیشتر آشنا کرده و احتمال خرید آن ها را افزایش می دهد.

پرداخت به صورت آنلاین و حضوری

بسیاری از مشتریان با پرداخت به صورت آنلاین رابطه خوبی نداشته و ترجیح می دهند هزینه کالا یا خدمات را درب منزل پرداخت نمایند. از این رو پیشنهاد می کنیم برای قسمت پرداخت فروشگاه تان از دو شکل حضوری و آنلاین استفاده کرده و در قسمت پرداخت آنلاین، درگاه های بانکی مختلفی را قرار دهید تا در صورت قطعی هرکدام کاربران بتوانند از درگاه دیگر استفاده نمایند.

خدمات جانبی و پس از فروش

فروشگاه های معتبر که امروزه اسم و رسم خوبی برای خود دست و پا کرده اند، دارای آپشن های مختلفی هستند که به مشتریان قبل و پس از خرید کالا یا خدمات ارائه می شود. برای مثال ضمانت نامه اصالت کالا، ارسال رایگان درب منزل، بسته بندی اکسپرس و گارانتی ۷ روزه کالا جزو مواردی است که در کنار محصولات به کاربران ارائه شده و مشتریان را ترغیب به خرید کالا می کنند.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.