راز موفقیت در فروشگاه اینترنتی چیست؟ (بخش اول)

موفقیت فروشگاه اینترنتی منوط به انجام کارهایی است که سایت شما را بهینه می کند. در این مقاله از ققنوس به راهکارهای موفقیت فروشگاه اینترنتی پرداخته ایم.


تمام کسانی که اقدام به ایجاد و فعالیت در یک فروشگاه آنلاین و اینترنتی می کنند، به دنبال این هستند تا با استفاده از راهکارهایی سود و فروش خود را به حداکثر برسانند. قاعدتا برای کسب سود بیشتر باید نظر مشتریان را به محصولات یا خدماتی که در فروشگاه شما وجود دارد جذب کنید. جلب نظر مشتریان به شکل های مختلفی امکان پذیر می باشد و ما در این مقاله از ققنوس، سعی داریم به نکاتی اشاره کنیم که درصد موفقیت یک فروشگاه اینترنتی را بالا می برد. شما هم اگر جزو کسانی هستید که به دنبال جلب نظر مشتریان و افزایش درآمدتان از طریق فروشگاه اینترنتی هستید، با ما همراه باشید.

رابط کاربری حرفه ای و در عین حال ساده

سایت هایی مثل دیجی کالا، درصد زیادی از موفقیت شان در بازارهای اینترنتی را مدیون رابط کاربری جذابی هستند که کاربران را به سادگی به اهداف شان می رساند. از نظر عملکرد کاربردی، وب سایتی موفق است که بتواند به سادگی کاربران را به هدف مورد نظر برساند و این موضوع در رابط کاربری سایت دیجی کالا یا سایت های بزرگتری مثل آمازون دیده می شود. آیتم هایی مثل دسته بندی مناسب، ایجاد بخش مجزا برای جست و جوی دقیق محصولات، استفاده از عناصر گرافیکی در رابط کاربری و … جزو مواردی هستند که رابط کاربری یک فروشگاه اینترنتی را ارتقا می دهد.

متمرکز شوید

در سالیان گذشته، فرهنگ خرید اینترنتی رواج چندانی در جامعه نداشت و سایت های کمی بودند که فعالیت هایشان را به صورت اینترنتی به کاربران ارائه می کردند. اما با انقلابی که در ایجاد فروشگاه های اینترنتی رخ داد، امروزه هزاران سایت را مشاهده می کنید که در زمینه های مختلف اقدام به فروش محصولات به کاربران می کنند. برخی از این سایت ها، سرمایه گذاری زیادی را در بخش توسعه محصولات و خدمات می کنند و طبیعتا گستره محصولات و خدمات آن ها بسیار زیاد است.

سایت هایی مثل دیجی کالا، بامیلو و … از جمله سایت های ایرانی هستند که اقدام به فروش انواع محصولات در صدها دسته بندی کرده و تمرکز بر روی فروش یک کالای خاص ندارند. همان طور که گفتیم این سایت ها سرمایه زیادی را در ابتدا نیاز دارند و اگر شما قصد دارید با سرمایه اندک یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا محصول یا خدمت مشخصی را برای ارائه انتخاب کرده و سپس با تمرکز روی آن، سعی در ایجاد بهترین شرایط فروش برای آن داشته باشید. به این شکل درصد موفقیت شما در جذب کاربران بیشتر خواهد شد.

ایجاد تجربه خرید خوب برای کاربران

یک کاربر هنگامی به مشتری دائمی کسب و کار شما تبدیل می شود که تجربه خوبی از تعامل با مجموعه شما داشته باشد. به همین دلیل اگر به فکر فعالیت در طول بلندمدت هستید، به هیچ وجه مشتریان تان را از دست نداده و با ایجاد شرایط عالی برای آن ها سعی کنید آن ها را به مشتری همیشگی سایت تان تبدیل کنید. قراردادن تخفیف برای خریدهای بعدی، ارسال رایگان کالا درب منزل، ارسال هدیه در کنار کالا برای مشتریان و … از جمله کارهایی هستند که وابستگی مشتری را نسبت به مجموعه شما افزایش می دهد.

سرعت و امنیت فروشگاه آنلاین

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در جذب مشتریان به سمت سایت، سرعت لود سریع صفحات وب سایت و به قول معروف باز شدن سریع تصاویر و متون شامل توضیحات مربوط به کالای مورد نظر است. اگر سایت شما سرعت کمی داشته و کاربران برای رسیدن به محصول مدنظرشان بایستی زمان زیادی را صرف نمایند نمی توان به آینده فروشگاه تان امیدی داشت. دو عامل سرعت و امنیت مواردی هستند که یکدیگر را تکمیل کرده و کمک می کند کاربر تعامل بهتری با سایت فروشگاهی شما داشته باشد. برای تامین امنیت کاربران و نشان دادن گواهی تایید امنیت سایت به آن ها، می توانید از موارد مختلفی مثل قراردادن نماد ساماندهی و اعتبار اینترنتی، تائیدیه ssl و … استفاده نمایید.

برای افزایش سرعت سایت تان می توانید از سرویس های میزبانی وب آپ سرور استفاده کنید.

سئو و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

تمام مواردی که گفتیم هنگامی شما را به نتیجه می رساند که سایت تان از نظر سئو و بهینه سازی رتبه خوبی داشته باشد. مبحث سئو فروشگاه اینترنتی مبحثی مهم و بسیار تاثیرگذار است که در مقالات گذشته ققنوس به آن اشاره کرده ایم. لذا پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سئو فروشگاه اینترنتی به مقاله زیر مراجعه کنید:

طراحی اپلیکیشن موبایل

درصد بالایی از کاربرانی که با فضای مجازی تعامل دارند، از طریق تلفن همراه خود به محتوای موردنظرشان دسترسی پیدا می کنند؛ از این رو طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاه تان کمک زیادی در جذب کاربران بیشتر و فروش حداکثری محصولات تان می کند. سعی کنید در اپلیکیشنی که طراحی می کنید، امکانات بیشتری قرار دهید تا کاربر مجاب به نصب آن شود.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

با گوگل و سرویس های متنوع این شرکت آشنا شوید