آموزش سئو اصولی فروشگاه اینترنتی

یکی از اصلی ترین دغدغه هایی که مدیران سایت های فروشگاهی دارند این است که چگونه ترافیک ورودی سایت شان را افزایش داده و فروش بیشتری داشته باشند؟ همان طور که می دانید کلید موفقیت و بقای تمام کسب و کارها، فروش و سودی است که از فروش محصولات و خدمات بدست می آید. راه های مختلفی برای افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی وجود دارد که یکی از اصلی ترینِ آن ها سئوی اصولی و حرفه ای فروشگاه است.

هنگامی که فروشگاه اینترنتی شما از نظر سئو سطح بالایی داشته باشد می توانید ترافیک بیشتری را از کاربرانی کسب کنید که از طریق موتورهای جست و جو محصولات شما را پیدا می کنند. احتمال خرید این افراد بسیار زیاد است چرا که آن ها جویای محصول هستند و با جست و جوی خود قصد خرید محصول یا خدمات مدنظر را از فروشگاه شما دارند. در این مطلب از ققنوس سعی کرده ایم نکات اصولی برای سئوی فروشگاه اینترنتی را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

بخش اول در سئوی فروشگاه های اینترنتی، استفاده از کلمات کلیدی ای است که بیشترین طیف کاربران را جذب سایت شما می کند. برای پیداکردن بهترین کلمات کلیدی که با موضوع فعالیت سایت شما هماهنگ هستند ابتدا مشخص کنید قصد فروش چه نوع کالایی را دارید؟ برای مثال اگر یک سایت فروش کتاب آنلاین زده اید، ابتدا محصولات خود را دسته بندی کرده و با پیداکردن بهترین دسته بندی و بهترین محصول روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز کنید تا سایت تان را با جست و جوی آن کلمه در بالاترین رتبه نشان دهید. یافتن بهترین کلمات کلیدی برای یک فروشگاه اینترنتی شامل یافتن بهترین لیست واژگان مناسب برای کالاها یا خدمات موجود در فروشگاه، طبقه بندی اصلی کالاها و موارد دیگر مثل ارسال رایگان کالا به منزل، تخفیفات ویژه و …. می‌ شود.

رقبایتان را به خوبی آنالیز کنید

تحلیل رفتار رقبا به منظور کسب حداکثر مشتریان یکی از اصلی ترین کارهایی است که در سئو و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی انجام می شود. بدین ترتیب با یافتن سایت هایی که خدمات یا محصولات مشابه شما را ارائه می کنند، محتوای موجود در سایت را به طور موشکافانه ای آنالیز کرده و کلمات کلیدی که در آن ها استفاده شده است را استخراج کنید. همچنین در بررسی و تحلیل یک سایت، موارد دیگری مثل توجه به کالاهای پرفروش سایت رقیب، کالاهای برتر، کالاهای تخفیف دار و … مورد اهمیت قرار دارد. با تحلیل درست رقیبان تان استراتژی سایت تان را بر اساس رفتار آن ها تهیه کرده تا از آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن پیشی بگیرید.

سئو داخلی فروشگاه اینترنتی

سئو داخلی فروشگاه اینترنتی شامل تمام مواردی است که در نظر گرفته می شود تا سایت شما در بهترین حالت خود بهینه سازی شود. سایت های فروشگاهی مختلف ساختار مختلفی دارند و شما بایستی با توجه به ساختار سایت تان از موارد مختلف سئو و بهینه سازی استفاده نمایید. برای مثال سایتی که دارای تعداد بسیار زیادی از محصولات است، باید ساختار صورت پذیرد که حجم سایت را تا حد امکان کاهش داده و کلمات کلیدی را تا حد امکان کم و بهینه کند.

همچنین لینک سازی در این نوع سایت ها بسیار سخت بوده و باید به آن توجه زیادی شود. در عوض سایت هایی که در آن ها محصولات و خدمات تنوع بالایی ندارند، بایستی محتواهای غنی و باکیفیت را با کلمات کلیدی سایت تهیه و منتشر نمایند. سئو داخلی فروشگاه شامل موارد دیگری همچون ریسپانسیو بودن، توجه به سئوی تصاویر، لینک ها و غیره می باشد که در مقالات آینده ققنوس به طور مفصل آن ها را بررسی خواهیم کرد.

افزایش سرعت و بهبود رابط کاربری سایت

نکته دیگری که در سئو فروشگاه اینترنتی وجود دارد این است که سایت شما بایستی در کنار سرعت بالا و امنیت خوب، از رابط کاربری متناسبی نیز برخوردار باشد. طبق آخرین تغییراتی که گوگل در الگوریتم های سئو ۲۰۲۰ معرفی کرد، واکنش گرا بودن سایت و قابلیت سازگاری آن با انواع دستگاه ها یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سایت ها است. به همین دلیل سعی کنید ساختاری را در فروشگاه تان ایجاد کنید که در آن بهترین و ساده ترین رابط کاربری وجود داشته باشد. امکان دسترسی کاربران به محصولات و بخش های مختلف فروشگاه در این نوع رابط کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

گوگل چه تغییراتی در الگوریتم های سئو 2020 ایجاد کرده است؟