برنامه نویسی سایت به صورت اختصاصی

برنامه نویسی سایت زمینه ساز پیشرفت بسیاری از سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی است. در این مقاله برنامه نویسی سایت را مورد بررسی قرار داده ایم.

برنامه نویسی سایت به صورت اختصاصی

بسیاری از کسب و کارها برای انجام فعالیت های خود به سایتی نیازمند اند که در آن از سیستم های سفارشی و بخش های ویژه استفاده شده باشد. سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس و جوملا دارای امکانات پایه ای هستند که برای مدیران بسیاری از سایت ها کافی است اما برخی سایت ها به امکاناتی بیشتر از این ها نیاز دارند.

برای مثال سایتی که برای انجام فعالیت های خود به امکاناتی همچون دریافت سفارشات از مشتریان، پرداخت آنلاین با استفاده از شرایط و ویژگی های مختلف، سیستم کد رهگیری و غیره نیاز دارد نمی تواند به صورت ابتدایی از سیستم های سایت ساز استفاده نماید؛ بلکه مدیران این سایت ها باید با کمک برنامه نویسان وب این امکانات را به صورت سفارشی و اختصاصی برای سایت خود تهیه کنند.

شرکت ایده نگاران ققنوس یکی از معتبرترین مراکز برنامه نویسی وب در ایران است که با تکیه بر تجربه برنامه نویسان کارکشته و حرفه ای خود آماده ارائه انواع خدمات برنامه نویسی به کاربران است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که نیاز به یک وب سایت تخصصی و حرفه ای با امکانات ویژه دارید می توانید به شرکت ایده نگاران ققنوس اعتماد کنید.

برنامه نویسی تحت وب دارای چه بخش هایی است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برنامه نویسی وب دارای دو بخش می باشد. برنامه نویسی فرانت اند Front end و بک اند Back end که تمام فعالیت های یک کاربر در وب در این دو لایه خلاصه می شود. فرانت اند بستری است که برای کاربر قابل مشاهده است. کاربر در این لایه به انجام کارهایی مثل نظر سنجی، پر کردن فرم و غیره می پردازد.

برنامه نویسی این بخش باعث می شود اطلاعات دریافت شده به بک اند ارسال شده و با پردازش در بک اند دوباره به کاربر نمایش داده شود. بک اند در واقع پشت پرده برنامه نویسی است و کاربر به آن دسترسی نداشته و آن را مشاهده نمی کند اما بخش مهمی از برنامه نویسی وب را تشکیل می دهد.

آشنایی با انواع وب سایت ها

سایت ها به دو نوع استاتیک و داینامیک تقسیم بندی می شوند. سایت های استاتیک یا پویا سایت هایی هستند که با یک بار کد نویسی پایه و هسته، می توان انواع صفحات و مطالب را به آسانی رو سایت منتشر کرد‌. در مقابل، سایت های داینامیک یا ایستا به سایت های گفته می شود که برخلاف سایت استاتیک نیاز به کد نویسی مجدد برای ایجاد هر صفحه و مطلب دارند. کار کردن با این سایت ها به مراتب سخت تر از سایت های استاتیک است و اغلب شرکت ها و سازمان های بزرگ از این نوع وب سایت استفاده می کنند.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.