سئو محلی و نکات راهبردی در استفاده از آن

سئو محلی چیست؟

بسیاری از کسب و کارها به دنبال این هستند که افراد خاصی از یک قشر و جامعه به سایت آن ها مراجعه کرده و با آن ها تعامل داشته باشد. برای مثال سایتی که در زمینه طراحی دکوراسیون در استان اصفهان فعالیت می کند، به دنبال این است کاربرانی که در استان اصفهان قرار دارند با سایت و مجموعه آن ها آشنا شود و این افراد باید سایت شان را با استفاده از سئو محلی بهینه سازی کنند. سئو محلی روشی است که کمک می کند افرادی که در منطقه مدنظر شما هستند با کسب و کار شما آشنا شده و آن را راحت تر پیدا کنند.

چرا سایتمان را سئو محلی کنیم؟

آخرین تحقیقات گوگل نشان می دهد بیش از یک سوم ورودی سایت ها در سال ۲۰۱۹ از طریق سئو محلی بوده و تاثیر آن در افزایش مخاطبان محلی بسیار زیاد است. از این رو اگر علاوه بر نکات سئوی عادی، نکاتی که به سئوی محلی می باشد را رعایت کنید در کوتاه مدت مخاطبان محلی تان را هم افزایش خواهید داد. در ادامه به برخی از نکات سئو محلی اشاره کرده ایم.

قرار دادن آدرس محلی و کد در شماره تماس ها

فراموش نکنید در صفحه تماس یا هرجایی از سایت که شماره در آن قرار داده اید، کد منطقه ای تان را هم وارد کنید. برای نمونه کد تهران ۰۲۱ است و قرار دادن آن در ابتدای شماره تلفن باعث می شود متوجه شود که کسب و کار شما در تهران قرار دارد. در زمینه پیدا کردن کد شهرها گوگل بسیار قوی عمل کرده و به راحتی کد شهرها را از هم تشخیص می دهد. همچنین در صفحه تماس سایت یا بخش های دیگر، حتما آدرس محلی که ساکن هستید را هم وارد نمایید. چون ربات های گوگل آن را تشخیص داده و برای وب سایت شما بسیار مفید خواهد بود.

ایجاد صفحه گوگل پلاس و فعالیت در آن

گوگل پلاس یکی از سایت های زیر مجموعه گوگل است و گوگل علاقه زیادی به سایت هایی نشان می دهد که در آن فعالیت می کنند.

مهم ترین اصل، توجه به کلمات کلیدی

کلمات کلیدی هستند که مشخص می کنند چه نوع کاربرانی از سایت های شما دیدن نمایند. برای مثال سایتی که در زمینه دکوراسیون در اصفهان فعالیت می کند، باید در سایت خود از کلماتی استفاده نماید که به استان اصفهان و طراحی دکوراسیون در این استان ارتباط دارد.

سرعت بالا سایت با استفاده از هاست محلی

سرعت سایت تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان به سایت شما دارد و اگر بتوانید سرعت سایت تان را در بالاترین سطح ممکن نگه دارید، مطمئن باشید کاربران زیادی با سایت شما تعامل خواهند کرد. یکی از دلایلی که باعث افزایش سرعت سایت می شود، استفاده از هاست هایی است که در همان منطقه قرار دارند. برای مثال پیشنهاد می کنیم سایت های ایرانی از هاست ایران استفاده نمایند تا بهترین سرعت سایت برای کاربران شان را به ارمغان آورند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

افراد زیادی در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و فعالیت یک سایت در این شبکه های اجتماعی می تواند کاربران محلی شما را افزایش دهد. برای مثال سایتی که به طراحی دکوراسیون در اصفهان می پردازد، باید در شبکه های اجتماعی به دنبال صفحات و کاربران اصفهانی باشد و با آن ها تعامل داشته باشد.

در نهایت

در آخر به این نکته توجه داشته باشید که همان مقدار که سئو محلی در افزایش رتبه سایت و کاربران شما تاثیرگذار است، عدم بکارگیری صحیح این موارد نیز ممکن است مشکلاتی را برای سایت شما ایجاد کند.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

گوگل چه تغییراتی در الگوریتم های سئو 2020 ایجاد کرده است؟