آشنایی با انواع لینک ها؛ اضافه شدن لینک اسپانسری و UGC توسط گوگل

در این بخش به بررسی چهار نوع لینک فالو، نوفالو، اسپانسری و UGC پرداخته ایم. لینک اسپانسری و UGC انواع جدید لینک هستند که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم.

مقدمه مطلب

همیشه وقتی بحث لینک ها و انواع آن مطرح می شد، می دانستیم که دو نوع لینک وجود دارد. لینک های فالو (Follow) و لینک ها نوفالو (Nofollow)؛ اما چند وقت پیش گوگل دو نوع لینک دیگر معرفی کرد که مباحث و سوالات زیادی را بین متخصصین سئو و طراحان سایت به وجود آورد. این لینک ها، لینک های Sponsored و UGC نام دارند و ما قصد داریم در ادامه این مطلب از ققنوس به بررسی این لینک ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی ۴ نوع لینک

همان طور که گفتیم در حال حاضر ۴ نوع لینک در وب سایت ها وجود دارد؛ لینک فالو (Follow)، لینک نوفالو (Nofollow)، لینک اسپانسری (Sponsored) و لینک های تولید شده توسط کاربران (UGC). در این بخش این ۴ نوع لینک را بررسی خواهیم کرد.

لینک فالو (Follow)

لینک های فالو لینک های ساده ای هستند که ساختار معمولی ای دارند. این نوع لینک ها توسط ربات های خزنده گوگل و سایر موتورهای جست و جو دنبال می شوند و روی سئو و رتبه سایت شما و سایت لینک شده تاثیرگذار است. ربات های خزنده گوگل لینک فالو را جدی می گیرند و آن را در شاخص های خود تاثیر می دهند به همین علت مدیران سایت ها باید به این نکته توجه داشته باشند که بهترین و باکیفیت ترین لینک ها را به صورت فالو منتشر کنند. ساختار لینک فالو به شکل زیر است.

<a href=”http://www.qooqnos.com”>Qooqnos web</a>

همان طور که می بینید هیچ ویژگی در این ساختار تعریف نشده است و به همین علت این لینک جزو لینک های فالو به شمار می رود.

لینک نوفالو (Nofollow)

لینک های نوفالو درست برعکس لینک های فالو هستند و وقتی یک لینک به شکل نو فالو منتشر می شود، یعنی به موتورهای جست و جو می گویید که این لینک اهمیت نداشته و آن را بررسی نکند. علت ایجاد لینک های فالو و نوفالو این است که در بسیاری از وب سایت ها، لینک هایی در نظرات کاربران و یا بخش های دیگر سایت دیده می شود که نه برای سایت اهمیت داشته و نه مدیر سایت علاقه ای به ایندکس شدن آن توسط گوگل دارد. حدود ۱۵ سال پیش گوگل با مشاهده سواستفاده هایی که از تاثیر لینک در سئو و رتبه بندی سایت ها می شد تصمیم گرفت ویژگی نوفالو شدن را به لینک ها اضافه کند. این تغییر و تحول کیفیت لینک های موجود در سایت را طبقه بندی و بهبود می بخشد. ساختار لینک نوفالو به شکل زیر است.

<a href=”http://www.qooqnos.com” rel="nofollow">Qooqnos web</a>

همان طور که می بینید ویژگی Nofollow بودن به این ساختار اضافه شده است.

لینک اسپانسری (Sponsored)

همان طور که از عنوان این نوع لینک ها مشخص است، خاصیت اسپانسری مربوط به لینک هایی است که با هدف حمایت از سایت لینک شده در وب سایت شما قرار داده می شود.

لینک های تولید شده توسط کاربران (UGC)

کلمه UGC مخفف کلمه User Generated Content به معنی محتوای تولید شده توسط کاربران است. لینک هایی از این خاصیت بهره مندند که توسط کاربران منتشر می شوند. این نوع لینک ها در انجمن، نظرات و سایر بخش های سایت توسط کاربران ایجاد می شود.

تحلیل لینک های اسپانسری و UGC

همان طور که گفتیم در ابتدای مطرح شدن این موضوع توسط گوگل، بحث و گفت و گوهای زیادی میان سئوکاران و مدیران سایت ها مطرح شد. اگر بخواهیم دو نوع لینک جدیدی که توسط گوگل ایجاد شده اند را بررسی و تحلیل نماییم، باید بگوییم این دو نوع لینک تنها برای درک بهتر گوگل از ماهیت لینک ها ایجاد شده اند و تاثیر چندانی در سئو و رتبه بندی سایت شما ندارد. حال از این بحث که بگذریم، سوالاتی مطرح می شود که کاربران در هنگام استفاده از این لینک ها با آن مواجه می شوند.

در مطالب آینده ققنوس به بررسی کامل این دو نوع لینک و سوالات تخصصی و رایج در این زمینه می پردازیم. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم.

نوشته های اخیر

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.