بررسی تاثیر محتوا در سایت و انواع آن

انواع محتوا شامل محتوای متنی، بصری، صوتی و تلفیقی می باشند. در این مطلب از ققنوس به بررسی انواع محتوا و تاثیراتی که در سایت شما می گذارند پرداخته ایم.

مقدمه مطلب

محتوا پادشاه است؛ جمله ای که شاید از خیلی ها شنیده باشید اما معنی و مفهوم آن را به دقت بررسی نکرده باشید. به راستی چرا تمام مدیران سایت های بزرگ و حرفه ای بر این باورند که محتوای خوب اساس یک سایت خوب و قدرتمند است و اگر بتوان آن را به خوبی و با توجه به اصول سئو و بهینه سازی در سایت منتشر کرد، احتمال اینکه سایت شما در کوتاه مدت ارتقا پیدا کرده و کاربران زیادی با آن تعامل داشته باشند بسیار بالاست.

محتوا چیست؟

محتوا هر چیزی است که در سایت شما وجود داشته و به کاربران تان نمایش داده می شود. از تصاویر و متن های تبلیغاتی گرفته تا مطالب وبلاگ، ویدئوها و الی آخر. تمام این موارد محتوای کلی سایت شما را تشکیل می دهند اما چیزی که امروزه کاربران با شنیدن نام محتوا به ذهن شان خطور می کند، مطالبی است که در بخش وبلاگ یک سایت وجود دارد. ما در این مقاله سعی کرده ایم موضوع محتوا و تولید آن به صورت اصولی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

انواع محتوا سایت کدامند؟

بررسی تاثیر محتوا در سایت و انواع آن

بررسی تاثیر محتوا در سایت و انواع آن

به طور کلی در سایت ها چهار نوع محتوا وجود دارد که در این قسمت این چهار نوع را مرور خواهیم کرد.

محتوای متنی

محتوای متنی به محتوایی گفته می شود که در آن تنها از کلمات استفاده شده باشد. این نوع محتوا معمولا برای سایت های علمی که مقالات تخصصی منتشر می کنند استفاده می شود و کاربران عادی خیلی علاقه ای به حجم زیادی از این نوع محتوا ندارند. از محتوای متنی معمولا در گوشه و کنار سایت ها نیز استفاده می شود و پرکاربردترین نوع محتوا به شمار می رود.

محتوای بصری

تصاویر، ویدئوها، گالری و اسلایدرها مواردی هستند که محتوای بصری را تشکیل می دهند. محتوای بصری در شبکه های اجتماعی و سایت کاربران زیادی را به خود جذب می کند. شما می توانید از تصاویر اینفوگرافی به عنوان نوعی محتوای بصری در سایت تان استفاده کنید. ویدئو محبوب ترین محتوای بصری است که تاثیرگذاری به مراتب بالاتری نسبت به سایر محتواها دارد.

محتوای صوتی

محتوای صوتی شامل آهنگ، پادکست و فایل های صدا محور است‌. محتوای صوتی در بین انواع محتواها، طرفداران خاص خودش را دارد و برلی سایت هایی که مطالب آموزشی طولانی دارند کاربردی می باشد.

محتوای تلفیقی

همان طور که از اسم این محتوا پیداست، در آن ترکیبی از محتوای متنی، بصری و صوتی وجود دارد. این نوع محتوا پرکاربردترین و رایج ترین نوع محتوا در دنیاست. اغلب مطالبی که در وبلاگ سایت ها مشاهده می کنید به صورت محتوای تلفیقی می باشد.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی