همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی

مقدمه ای درباره نماد اعتماد الکترونیکی

همانطور که می دانید در سال های اخیر امنیت وب سایت ها برای تمامی کاربران به یکی از مهم ترین موارد تبدیل شده است. زیرا با افزایش خرید های اینترنتی این موضوع به یکی از مهم ترین مباحث تبدیل شده است. در مقاله های قبلی در رابطه با تجارت الکترونیک چیست؟ مطالبی را به کاربران عزیزی که مایل و علاقه مند به این نوع از کسب و کار می باشند ، ارائه نمودیم و در این مطلب سعی داریم تا همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

نماد الکترونیک برای هر وب سایتی که دارای آن باشد، مجوز درج لوگو را به مدیران وب ارائه می نماید که با استفاده از آن کلیه کابرانی که به وب سایت شما مراجعه می نمایند، می توانند با استفاده از این نماد به شما اعتماد نمایند و همین مسئله موجب می شود تا میزان تراکنش شما بسیار بالا رود و مشتریان بیشتری را از این طریق جذب نمایید. در ادامه سعی کرده ایم تا همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما ارائه نماییم.

 

 

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

 

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

 

اگر می خواهید همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید. ابتدا باید تعریف دقیق از این مورد را داشته باشید. اینماد یا همان نماد الکترونیک نشانه ای است که از طرف سازمان تجارت معدن و  صنعت اعطا می گردد. در واقع این نوع نماد به این صورت می باشد که مجوز رسمی را به شما برای انجام فعالیت خواهد داد.

نماد الکترونیک به صورت اعتماد بین کاربران وب سایت ها و همچنین افزایش فروش برای مدیران وب سایت ها خواهد بود. دریافت این نماد برای وب سایت هایی که به صورت تجارت الکترونیک می باشند خواهد بود و با استفاده از این نماد وب سایت ها می توانند به صورت مستقیم به درگاه های بانک متصل شوند.

 

آیا اینماد ضروری است؟

 

آیا اینماد ضروری است؟

آیا اینماد ضروری است؟

 

هدف شما از طراحی وب سایت چیست؟ قطعا برای فردی که به تجارت الکترونیک می پردازد، مهم ترین عامل جذب مشتری است و این مورد تحقق نخواهد یافت مگر زمانی که بتواند تمامی زیر ساخت های لازم را تدارک ببیند. به همین دلیل اگر واقعا مایل به این نوع تجارت می باشید،بهتر است همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید.

همانطور که می دانید، اینماد برای تمامی وب سایت ها با هر نوع محصول و کالایی ضروری می باشند. تصور کنید برای فردی که قصد ایجاد یک تجارت الکترونیک را دارد و محصولات الکترونیک ،فرش و… را در وب سایت خود قرار داده است، در صورتی که این نماد را نداشته باشد، کاربران به او اعتماد نخواهند کرد و در نتیجه فرد مورد نظر قطعا متضرر خواهد شد و موفق به فروش محصولات نخواهد شد.

با استفاده از این نماد می توانید وب سایت خود را از فروشندگانی که اقدام به فروش غیر قانونی محصولات خود می نمایند، متمایز نمایید. به همین دلیل است که قبل از شروع به دریافت این نماد بهتر است همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید. مجوز کار شما با اینماد به صورت سازمان دهی شده و قانونی می باشد و همانند مغازه هایی است که مجوز لازم را برای کسب و کار دریافت می نمایید.

 

انوع نماد الکترونیک

 

انوع نماد الکترونیک

انوع نماد الکترونیک

نمادهای الکترونیک به تناسب اهداف و همچنین نوع کارکرد آنان می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال تعداد ستاره ها می تواند نشانی از سطح اعتماد در این نوع نمادها باشد. بدیهی است هرچه تعداد ستاره های یک نماد الکترونیک بالاتر باشد، وب سایت اعتبار بیشتری خواهد داشت. توضیح انواع نماد الکترونیک در وب سایت ایده نگاران ققنوس به شرح زیر می باشد.

نماد موقت : با توجه به امکاناتی که وب سایت اینماد برای تمامی متقاضیان جهت سهولت کار و همچنین افزایش سرعت آن در نظر دارد ارائه نماد الکترونیک به صورت موقت می باشد. این نماد به وب سایت های فروشگاهی اعطا می گردد و حداقل معیارهای موجود را بر عهده خواهد داشت.

نماد یک ستاره : اگر می خواهید همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدایند، بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که اینماد بر روی کار تمامی متقاضیانی که برای این نماد ثبت نام نموده اند، نظارت خواهد نمود. به همین دلیل چنانچه پس از بازدید از وب سایت و مطابقت با معیارهای لازم ، وب سایت مورد نظر تائید شود ؛ می تواند نماد یک ستاره ای را دریافت نماید.

نماد اعتماد دائم یا دوستاره : هنگامی که بتوانید نماد اعتماد آبی رنگ را دریافت نمایید، می توانید برای دریافت نماد الکترونیک زرد رنگ اقدام نمایید این نوع نماد همان نمادی است که اعتماد بیشتری را جلب می نماید . همچنین لازم به ذکر است برای برخی از انواع فروشگاه ها دریافت این نوع نماد لازم و ضروری می باشد. تفاوتی که این نوع از نماد با سایر نماد ها دارد این است که دارا بودن گواهی امنیت SSL برای این وب سایت ضروری است. اینماد و چگونگی دریافت آن در این نوع بسیار سخت تر می باشد.

اطلاع دقیق از تمامی این موارد قبل از اخذ اینماد و چگونگی دریافت آن بسیاری ضروری می باشد. به همین دلیل است که می گوییم همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید.

 

اینماد و چگونگی دریافت آن

نحوه دریافت اینماد در مراحل اولیه به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سامانه دریافت نماد الکترونیک به نشانی enamad.ir امکان پذیر می باشد. در ادامه به مراحل اینماد و چگونگی دریافت آن به صورت تصویری توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. قوانین و مقررات مربوط به دریافت این نماد در وب سایت اینماد موجود می باشد. مدیرانی که برای دریافت وب سایت خود نیازمد اتصال مستقیم به درگاه می باشند، می توانند به انجام این کار بپردازند.

قدم اول دریافت اینماد

 

قدم اول دریافت اینماد

قدم اول دریافت اینماد

همانطور که گفتیم اگر بخواهیم همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بگوییم لازم است قدم به قدم به اینماد و چگونگی دریافت آن نیز بپرازیم. پس از ورود به سایت نماد اعتماد الکترونیکی کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی مراجعه نمایید و پس از آن بر روی گزینه‌ی درخواست نماد اعتماد کلیک کنید. جهت وارد شدن به سامانه لازم است شناسه‌ی کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. چنانچه قبلا در این سایت عضو نشده‌اید، بر روی ایجاد حساب کاربری کلیک کرده و پس از عضویت وارد سامانه شوید.

 

قدم دوم دریافت اینماد

 

قدم دوم دریافت اینماد

قدم دوم دریافت اینماد

همانطو که در تصویر ملاحظه می نمایید قدم دوم برای اینماد و چگونگی دریافت آن ،این است که اطلاعات هویتی، اطلاعات محل سکونت و اطلاعات تماس فردی خود را وارد کرده و تأیید کنید.

 

قدم سوم دریافت اینماد

 

قدم سوم دریافت اینماد

قدم سوم دریافت اینماد

پس از تکمیل فرم به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید تصویر صفحه‌ی اول شناسنامه، تصویر پرسنلی و تصویر کارت پایان خدمت (در صورت لزوم) را بارگذاری کنید. از میان مدارک خواسته شده تنها تصویر صفحه‌ی اول شناسنامه اجباری بوده و مابقی اختیاری هستند. همانطور که در همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی اشاره نمودیم بهتر است قدم به قدم پیش بروید.

 

قدم چهارم دریافت اینماد

 

قدم چهارم دریافت اینماد

قدم چهارم دریافت اینماد

در این مرحله لازم است اطلاعات تماس خود را با ارسال پیامک و تماس با تلفن ثابت با شماره‌ی تعیین شده تأیید کنید.

 

قدم پنجم دریافت اینماد

 

قدم پنجم دریافت اینماد

قدم پنجم دریافت اینماد

 

در این مرحله بعد از تأیید شدن اطلاعات تماس باید بر روی گزینه‌ی افزودن کسب‌وکار کلیک کنید. با کلیک کردن روی این گزینه فرمی مشابه تصویر بالا برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات آن را تکمیل کنید. بعد از تأیید کردن اطلاعات می‌توانید وارد قسمت مدیریت کسب‌و‌کار شوید.

برای اخذ تأییدیه فنی باید فرم بالا را پر کنید و کد تأیید ارسال شده را وارد کنید. در مورد تمامی بندهای آن لازم است همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید و پس ازآن فرم مورد نظر را تکمیل نمایید.

 

قدم ششم دریافت اینماد

قدم ششم دریافت اینماد

قدم ششم دریافت اینماد

بعد از تکمیل اطلاعات باید فرم نظرسنجی را پر کنید.

 

قدم هفتم دریافت اینماد

 اخذ این مجوز سخت نخواهد بود فقط کافی است که همه چیز درباره نماد اعتماد الکترونیکی را بدانید. باید چک لیست مرتبط با الزامات نماد اعتماد را بررسی کنید. این چک لیست شامل تنظیماتی در بخش مدیریت وبسایت است.

 

قدم هشتم دریافت اینماد

در این مرحله اینماد و چگونگی دریافت آن شما باید بعد از تأیید ارزیابی درخواست، مدارک فیزیکی خود را به آدرس پستی درج شده در سایت ارسال کنید. متقاضیان باید فرم تعهدنامه همراه با کد تأیید آدرسی که برایشان ارسال می‌شود را تکمیل و امضا کنند و همچنین کپی برابر اصل مدارک درخواست شده را پست کنند.

 

 

نوشته های اخیر

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

تبلیغات گوگل ادورز Google Adwords چیست؟