چگونه درسال ۲۰۲۰ جزو نتایج اول گوگل باشیم؟

خرید بک لینک های باکیفیت و مرتبط با موضوع سایت

هرکجا بحث از خرید بک لینک و تاثیر آن در سایت می شود، گفته می شود که تاثیر بک لینک در سال های گذشته کمرنگ و کمرنگ تر شده است؛ اما در سال ۲۰۲۰، همچنان می بینیم استفاده از بک لینک های معتبر و باکیفیت همچنان یکی از معیارهای اصلی سئو می باشد. برهمین مبنا، تنها استفاده از بک لینک کافی نیست و شما باید در کنار بک لینک سازی، کارهای دیگری نیز انجام دهید تا به بهترین نتیجه در سئو به کمک بک لینک دست پیدا کنید.

سئو محتوا و مطالب موجود در سایت

گوگل به قدری به محتوا و تاثیر آن در سئو سایت اهمیت می بخشد که دیگر برای همگان واضح است مهم ترین فاکتور گوگل، محتوای ناب و ارزشمند است. اگر بتوانید برای سایت تان محتوایی تولید کنید که از نظر سئو در سطح بالایی قرار داشته باشد بایستی از میان کلمات کلیدی یونیک و خاص اقدام به انتخاب بهترین کلمه کلیدی که ارتباط با خدمات و یا محصولات سایت تان دارد کنید. گوگل برای تعیین کیفیت محتوا فاکتورهایی مثل تعداد کلمات، تصاویر، لینک ها و … را مورد بررسی قرار می دهد که این موضوع در سال ۲۰۲۰ نیز وجود دارد.

بهینه سازی فنی سایت

موارد مختلفی کیفیت فنی سایت شما را تعیین می کند. مواردی مثل سرعت سایت، واکنش گرا بودن و سهولت در دسترسی به تمام بخش ها می تواند سایت شما را از نظر فنی بالا نگه دارد. همچنین باید توجه کنید طبق فاکتورهای جدید سئو گوگل هرگونه قطعی و از دسترس خارج شدن سایت در افت رتبه آن بسیار تاثیرگذار است به همین علت پیشنهاد می کنیم از سرویس های میزبانی وب استفاده کنید که کمترین قطعی و بالاترین سرعت را دارد.

از رفتار کاربران در سایت درس بگیرید

در سالیان گذشته عملکرد مدیران سایت ها در افزایش رتبه سایت شان بسیار شبیه به یکدیگر بود و سایت هایی که موضوعات مختلفی داشتند بدون توجه به رفتارهای کاربران شان عمل می کردند که این موضوع در بسیاری از مواقع کاربران را با مشکلات متعددی روبرو می کرد. یکی از فاکتورهای مهم گوگل که در رتبه بندی سایت ها تاثیر زیادی دارد، رفتار سایت با کاربران و ارزشی است که برای آن ها در نظر می گیرد. طراحی قالب سازگار با تلفن همراه، دسترسی ساده به تمام بخش ها، محتوای ارزشمند و … جزو مواردی هستند که کاربر را از سایت شما راضی نگه داشته و نظر گوگل را جلب می کند.

برندسازی و کسب اعتبار در بازار رقبا

گوگل بسیار باهوش تر از چیزی است که شما تصور می کنید. اگر بتوانید سایت تان را به عنوان یک برند در میان کاربران جا بیاندازید، گوگل نیز به شما لیاقت بودن در صفحه اول نتایج را هدیه می دهد. شما هنگامی در صفحه اول نتایج ظاهر می شوید که لیاقت آن را داشته باشید و این لیاقت را کاربران تعیین می کنند. به همین دلیل شما باید هر کاری که کاربر را از شما راضی کرده و شما را به عنوان یک برند مطرح و محبوب جا می اندازد انجام دهید.

تولید محتوای صوتی

شاید برایتان جالب باشید بدانید که محتوای صوتی شکل جدیدی از محتواست که گوگل نسبت به آن واکنش خوبی نشان داده و کاربران نیز با آن رابطه خوبی دارند. اگر نگاهی به پیام های خودتان به دیگر افراد در شبکه های اجتماعی بیاندازید، متوجه می شوید که درصد بالایی از پیام های شما به صورت پیام های صوتی بوده و این نشان دهنده افزایش جست و جوی صوتی نسبت به سال های گذشته است. به طور کلی هرچه زمان می گذرد ابزارهای جدیدی معرفی می شود که کاربران را از تایپ کردن خلاص کرده و کار را برای مخاطب ساده تر می کند. جست و جوی صوتی نیز یکی از این موارد است که مطمئنا در آینده بسیار بیشتر از آن خواهیم شنید و بهتر است خودتان را از الان برای این اتفاق آماده کنید.

استفاده از تائیدیه های SSL

در سال های گذشته، دریافت گواهی SSL به عنوان یک پیشنهاد و یک عنصر تاثیرگذار در سئو به کاربران معرفی می شد اما امروز و در سال ۲۰۲۰ دریافت گواهی SSL دیگر یک پیشنهاد نیست! طبق آپدیت جدیدی که در مرورگر رسمی گوگل انجام شد، سایت هایی که فاقد پروتکل Https هستند با هشدار و متن اخطار به کاربران نشان داده می شوند. در نتایج نیز سایت هایی که از تائیدیه SSL بهره مند نیستند در رتبه های پایین قرار گرفته و می توان گفت این نوع سایت ها توسط گوگل منسوخ شده اند.
نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.

دارک وب و دیپ وب؛ همه چیز درباره نقاط تاریک اینترنت