نکات طلایی در سئو محتوا

سئو محتوا مبحثی مهم است که در دنیای اینترنت از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب به بررسی نکات کاربردی و اساسی در سئو محتوا پرداخته ایم.

استفاده از عناوین جذاب و خواندنی

بکارگیری عناوین منحصر به فردی که جذابیت کافی را برای کاربران به همراه داشته باشند، هم از نظر سئو و هم از نظر جذب بیشتر مخاطبان بسیار مهم است. اگر در محتوایی که منتشر می کنید بتوانید سرتیترهای جذابی که شامل کلمات کلیدی مهم باشند را استفاده کنید، مطمئنا قدم بزرگی در سئو و محبوبیت مقاله تان برداشته اید.

تعداد کلمات را مبنا قرار ندهید

قراردادن تعداد کلمات برای بررسی ارزش یک مقاله اصلا کار درستی نیست. اگر بخواهید از تعداد کلمات برای بررسی و ارزیابی ارزش مقاله استفاده کنید با اشتباه اساسی روبرو خواهید شد؛ چرا که اگر هدف تولید مقالات طولانی است، باید کیفیت را هم به همان اندازه بالا برد و اگر مقاله کوتاه باشد باید اطلاعات کافی و جمع بندی یک موضوع را در خود جای داده باشد. به همین دلیل می گوییم مقاله خوب هم از نظر سئو و هم از نظر کاربران مقاله ای است که کامل و خوانا باشد و این کامل بودن ربطی به تعداد کلمات ندارد.

به محتوایتان عمق ببخشید

هنگامی که یک مقاله را برای وب سایت تان تهیه کرده اید، هرچقدر بتوانید به آن عمق بیشتری ببخشید موفق تر عمل کرده اید. اگر بخواهید عمق مقاله را بهتر درک کنید، بهترین مثال ویکی پدیا است. مقالاتی که در ویکی پدیا وجود دارد معمولا دارای لینک ها و زیر شاخه های بسیاری است که لینک به صفحات داخلی و خارجی سایت می دهند. این کار عمق مطلب را افزایش می دهد و باعث می شود کاربر با یک بار خوندن مطلب شما بتواند از سایر صفحات مرتبط نیز دیدن کنید.

استفاده از یک کلمه کلیدی کانونی مشخص

کلمه کلیدی کانونی، کلمه ای است که موضوع اصلی محتوای شما را تشکیل می دهد. برای مثال اگر قرار است محتوایی تحت عنوان آموزش بخش های مختلف اینستاگرام تولید کنید، کلمه کلیدی کانونی را آموزش اینستاگرام قرار دهید. سپس در کنار این کلمه کلیدی کانونی که بایستی بیشترین تکرار و تمرکزتان روی آن باشد، از چند کلمه دیگر به عنوان کلمات کلیدی مکمل استفاده نمایید تا محتوای شما ارزشمندتر شود. این کلمات کلیدی می تواند کلماتی مثل آموزش امنیت اینستاگرام، آموزش برنامه اینستاگرام و غیره باشد.

توجه به نمره سئو و خوانایی

نمره سئو و خوانایی شاخصی است که توسط افزونه های سئو محتوا مثل Yoast seo به مطلب شما داده می شود و تا حد امکان باید سعی کنید این نمره سبز باشد.

استفاده از کلمه کلیدی در تگ ها و url

یکی دیگر از نکات مهمی که در سئو یک محتوا مهم و کاربردی است استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ها و همچنین نامک است. سعی کنید کلمه کلیدی کانونی و سایر کلمات کلیدی را در عنوان ها و زیر عنوان ها به خوبی پخش کنید.

بهینه سازی تصاویر مطلب

تصاویر مطلب باید دارای Alt و Title بوده تا بهترین نتیجه را از نظر سئو داشته باشند. بهینه سازی تصاویر یک محتوای تلفیقی باعث می شود این تصاویر در جست و جوها در رده های بالاتر دیده شده و بازدید سایت شما را افزایش دهند.

توجه به لینک های خروجی

لینک های خروجی، لینک هایی هستند که به سایر سایت ها داده می شود‌. سعی کنید در هر محتوا از یک یا دو لینک خارجی استفاده کنید تا سئوی بهتری را داشته باشید.

پاراگراف بندی اصولی

پاراگراف های متن شما نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند. رعایت نکاتی مثل صحیح نوشتن یا توجه به موارد نگارشی نیز اهمیت بالایی در خوانایی مقاله شما دارد. همچنین در این پاراگراف ها از تصاویر و لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید تا از نظر سئو رده بهتری کسب نمایید.

متن جذاب و خواندنی

هرگز فراموش نکنید یک محتوا هنگامی خواندنی و محبوب است که دارای متن جذاب در کنار تصاویر زیبا باشد. اگر متن شما به اندازه کافی خلاقانه و کامل نباشد، مخاطب از خواندن آن احساس خستگی کرده و این اتفاق باعث افت رتبه سایت تان خواهد شد.

به روز رسانی مستمر

موتورهای جست و جو مثل گوگل به سایت هایی که دائما مطالب خود را به روز رسانی می کنند چراغ سبز نشان داده و آن ها را در نتایج بالاتری نمایش می دهد؛ به همین علت پیشنهاد می کنیم محتواهای سایت تان را به صورت دوره آپدیت کنید.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.