ویژگی های یک قالب وردپرس خوب و استاندارد

یکی از سوالات رایجی که بسیاری از کاربران وردپرس با آن مواجه اند، این است که قالب سئو شده وردپرس چه نوع قالبی است و چه ویژگی هایی دارد؟ لزوم پاسخگویی به این سوال باعث شد ما در این مقاله از ققنوس به بررسی قالب سئو شده وردپرس بپردازیم و در انتها چند قالب معروف و مشهور وردپرس که از نظر سئو در سطح خوبی قرار دارند را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

امکانات خوب و کافی برای مدیریت محتواها

اولین ویژگی یک قالب خوب امکاناتی است که در آن وجود دارد. قالب هایی که دارای کدنویسی استاندارد نبوده و یا به صورت نال شده در سطح اینترنت وجود دارند، قالب های خوبی برای نصب روی سایت نیستند. قالبی خوب است که دارای پنل مدیریت بوده و صاحب سایت بتواند با استفاده از این پنل هر تغییری که قصد دارد روی سایت انجام دهد را به سادگی صورت دهد. قالب های استاندارد همگی دارای پنل تنظیمات بوده و شما می توانید بخش های مختلف قالب از جمله قسمت header، منوها، footer، مطالب، نوع چیدمان صفحه و … را به راحتی تغییر و شخصی سازی کنید.

پشتیبانی از افزونه های پرکاربرد

برخی از قالب ها به دلیل کدنویسی غیراصولی که در آن ها صورت گرفته از برخی افزونه ها پشتیبانی نمی کنند. افزونه هایی مثل افزونه سئو، افزایش سرعت سایت، افزونه های امنیتی، افزونه ویرایشگر مطالب و … جزو افزونه هایی هستند که اگر به صورت پیش فرض در قالب وجود داشته باشد عالی است و اگر هم وجود ندارد با نصب آن نباید قالب و تنظیماتش با مشکل روبرو شود.

قالب سبک و کم حجم

قالب هایی غیر استاندارد معمولا از کدهای جاوا اسکریپت، css و js به شکلی بهینه استفاده نمی کنند و چه بسیار مواردی که مشاهده شده کدهای قالب سایت با یکدیگر هماهنگی نداشته و به شدت روی سرعت سایت تاثیر بد می گذارند. یک قالب خوب باید از حداقل کدهای یاد شده استفاده کند و این کدها به شکل هرچه بهینه تر مورد استفاده قرار گیرد. ابزارهای مختلفی برای تست سرعت سایت وجود دارد و شما با استفاده از این ابزارها، می توانید ببینید سایت شما سرعت خوبی دارد یا خیر؛ اگر سرعت سایت پایین بود یکی از دلایل آن همین کدنویسی غیربهینه است و باید با کمک یک کدنویس این مشکل را حل و فصل نمایید.

استفاده از تصاویر، آیکون ها و فایل های کم حجم

هر قالب به صورت پیش فرض دارای تعدادی آیکون، تصویر و فایل است که این موارد گرچه روی سئو سایت تاثیر چندانی ندارند اما روی سرعت بارگذاری بسیار تاثیرگذار هستند. به همین علت سعی کنید از قالبی استفاده نمایید که تصاویر و آیکون های کم حجم در آن استفاده شده باشد.

قالب فارسی سازی شده

از آن جایی که مخاطبین سایت شما افراد ایرانی هستند بهتر است قالب سایت نیز فارسی شده و به قول کدنویسان راست چین باشد. قالب راست چین قالبی است که برای زبان فارسی بهینه سازی شده و چینش عناصر در آن از راست به چپ (مطابق با نوشتار فارسی) است. علاوه بر این مواردی همچون زمان سایت، سرتیترها، لینک ها و … بهتر است با زبان فارسی هماهنگ باشند تا کاربران دچار سردرگمی نشوند.

سئوی قالب

سئوی قالب یکی از مهم ترین مواردی است که در انتخاب قالب توسط مدیران در نظر گرفته می شود. اگر بخواهیم ویژگی های قالب سئو شده را به طور کامل بیان کنیم باید چندین پاراگراف را به این موضوع اختصاص دهیم اما به طور خلاصه بدانید که قالب سئو شده قالبی است که در آن از کدهای بهینه، تصاویر و آیکون ها سبک، سرتیترهای بهینه (منظور استفاده بجا از تگ های H1 , H2 , H3 و … می باشد)، دسترسی خوب و ساده به تمام بخش ها، چینش اصولی المان ها و … استفاده شده باشد. برای تست سئوی قالب ابزارهای مختلفی وجود دارد که در مقالات آینده ققنوس به آن ها اشاره خواهیم کرد.

معرفی چند قالب رایگان خوب و بهینه فارسی

اگر فعلا قصد ندارید بودجه ای را برای طراحی اختصاصی قالب سایت تان هزینه کنید، می توانید از قالب های روان و پرامکاناتی که به صورت رایگان در سطح وب وجود دارد استفاده نمایید. عنوان برخی از این قالب ها را در این بخش آورده ایم و می توانید با جست و جوی آن ها در گوگل به آن ها دسترسی داشته باشید.

  • قالب betheme
  • قالب صحیفه یا sahifa
  • قالب انفولد
  • قالب flat
  • قالب tempo

و ده ها قالب دیگری که در سطح اینترنت وجود داشته و می توانید از آن ها استفاده کنید.

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.