نکات مهم در انتخاب نام برند

انتخاب نام برند یکی از مسائلی است که بسیاری از صاحبان کسب و کارها با آن مواجه اند. در این مطلب بهترین روش های انتخاب عنوان برند را بررسی کرده ایم.

مقدمه مطلب

انتخاب نام، مبحثی است که در گذشته توجه چندانی به آن نمی شد و چند سالی است به یکی از موضوعات مهم در زمینه های مختلف تبدیل شده است. انتخاب اسم فرزند، انتخاب اسم برای پروژه های تجاری، انتخاب اسم کالای جدید و انتخاب اسم برند! در تمام این موارد شما می بایست نام جدیدی برای چیزی که قبلا وجود نداشت و هم اکنون ایجاد شده است انتخاب می شود.

فرزندی که به دنیا آمده نیازمند اسمی است که در آینده افراد زیادی او را به این نام می شناسند. یک پروژه تجاری نیازمند اسمی است که در آینده افراد مختلف وقتی اسم آن می آید به یاد آن بیافتند و الی آخر. در این بین، انتخاب نام برند شاید مهم ترین چیزی باشد که می توان برای انتخاب اسم آن حساسیت به خرج داد و دقیق بود. اگر شما نام فرزندتان را اسمی گذاشته که در آینده نیاز به تغییر داشته باشد می توانید با صرف هزینه اندکی اقدام به تغییر نام نمایید؛ اما وقتی نام یک برند را انتخاب می کنید، قشر وسیعی از افراد جامعه آن را به خاطر می سپارند و اگر بخواهید نام برندتان را عوض کنید باید هزینه های بسیار بسیار زیادی برای دوباره جا انداختن آن بین مردم بکنید.

از این رو، انتخاب اسم برند باید به شکلی باشد که پس از گذشت سال ها همچنان جذابیت داشته و هدف تان را از انتخاب آن به خوبی بیان کند. در ادامه به بررسی نکاتی پرداخته ایم که در انتخاب نام برند به کمک شما خواهند آمد.

نکات مهم در انتخاب اسم برند

نکات مهم در انتخاب اسم برند

نکات مهم در انتخاب اسم برند

سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش می آید این است: چگونه بهترین نام برند را انتخاب کنیم؟

املای راحت و کوتاه

سعی کنید اسمی که برای برندتان انتخاب می کنید عنوان کوتاهی داشته باشد. بسیاری از شرکت های بزرگ، اسمی طولانی و سخت دارند اما برای برندشان از عنوان های کوتاه و مفهومی استفاده می کنند. بهترین حالت عنوان برند یک یا دو کلمه است که معنی و مفهوم خاصی را به مشتری برساند. همچنین املای این عنوان به گونه ای نباشد که کاربران در تلفظ و نوشتن آن دچار مشکل شوند.

عنوانی نامحدود

برخی کسب و کارها در آغاز فعالیت خود با تصور اینکه در بازارهای محدودی اقدام به فروش خدمات و کالاهای خود می کنند، عنوان برندشان را با توجه به بازار یاد شده برمی گزینند. این کار بسیار اشتباه است چرا که ممکن است در آینده بازارهای دیگر نیز درگیر کالاها و خدمات شما شود بنابراین بهتر است عنوانی انتخاب شود که محدود به بازار خاصی نباشد.

مشورت با مشتریان هدف

یکی از تکنیک های طلایی در انتخاب نام برند، مشورت با مشتریان بازارهای هدف است. هنگامی که با مشتریان تان در رابطه با انتخاب نام برند مشورت کرده و نظر آن ها را جویا می شوید، خواهید توانست از سلایق و نظر آن ها استفاده کرده و دید بازتری نسبت به این موضوع داشته باشید. این مشورت می تواند در قالب نظرسنجی به شکل های مختلفی اجرا شود.

گیرایی و خاص بودن

انتخاب اسامی و عنوان های عادی برای برند باعث می شود عنوان برند شما در یاد مشتریان باقی نماند. برای یک کسب و کار که قصد فعالیت در طولانی مدت را دارد، این موضوع بدترین اتفاق است. به همین دلیل سعی کنید از عنوانی خاص و گیرا که کاربران با شنیدن یا خواندن آن جذب شوند استفاده نمایید.

سردرگم نشوید

بسیاری از کسب و کارها در آغاز فعالیت خود برای انتخاب دامنه سایت و عنوان برند با مشکلات زیادی روبرو می شوند‌. این مشکلات اغلب ریشه در روش های غلط انتخاب نام برند دارد و اگر بتوانید با استفاده از نکات یاد شده مسیر درستی برای انتخاب عنوان برند در پیش بگیرید، مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد. فراموش نکنید هر چقدر در انتخاب عنوان برند سردرگم شوید انتخاب بدتری خواهید داشت. بنابراین با صبر و حوصله و بکارگیری نکات بالا، عنوانی را انتخاب کنید که هم موردعلاقه خودتان باشد هم با استقبال خوبی از سوی کاربران همراه شود.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با مفهوم برندسازی مقاله زیر را مطالعه کنید:

نوشته های توصیه شده

برای جست و جو بنویسید و Enter را بزنید.